Війська РФ, що втекли з Херсона, створять нам проблеми в іншому місці, – Петро Черник

Фото: espreso.tv

Звільнення Херсона дозволить ЗСУ контролювати територію Херсонщини аж до Перекопського перешийку. В той же час, російська війська, яких вивели з Правобережжя, підсилять фронт у інших місцях, створюючи таким чином нову загрозу нашій армії.  

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів військовий аналітик Петро Черник.

«Логістично-вогняний зашморг нарешті затягнувся. Концепція спрацювала. Противник усвідомив, що якщо він там залишає своє угруповання, то воно або буде знищене, або піде у полон. А отже, якщо вони дійшли до висновку цей контингент врятувати, то ми маємо розуміти, що вони не поїдуть додому на відпочинок. А це доволі великий контингент. І це вже « обтерті» бійці, це не «чмобікі». Вони десь з’являться в іншій частині фронту», – зауважує аналітик.

Але з іншого боку, завдяки звільненню Херсона, Україна отримала стратегічну вогневу перевагу. За його словами, із портів Херсона дуже зручно наносити удари по лівому берегу Дніпра.  Українська армія також отримали змогу діставати до Перекопського перешийку. Тобто, з’являються вогневі інструменти, щоб знову це південне угруповання росіян ставити на «логістично-вогневий зашморг».

На його думку, ще дуже важливо, що український народ цього разу не купився на ейфорію від звільнення Херсона.

«Я радий, що не підхопили  наративу з Харківської операції. Мовляв, завтра зустрінемось на кордоні з китайськими військами на Уралі. І це величезний колосальний успіх психологічної частини усієї нашої нації. І я би закликав і далі, допоки наш прапор не замайорить на Севастополем, перебувати у такому психологічному настрої», – каже Петро Черник.

Новини