Військова індустрія США ще не прокинулася, щоб надавати Україні ленд-ліз,– Андрій Добрянський  

Фото: usembassy.gov

У США схвалили урядовий бюджет на 2023, що включає $45 мільярдів допомоги Україні. З них 9 млрд доларів – це фінансування Ініціативи з безпекової допомоги Україні, що включає надання устаткування, навчання, та постачання для Збройних сил України. Ще 11,88 млрд буде витрачено на поповнення запасів зброї США, яку Америка надає Україні із своїх запасів.

Водночас у США зовсім не згадують про ленд-ліз.

Речник Українського конгресового комітету Америки Андрій Добрянський в ефірі «Першого Західного» пояснив чому.

«Ленд-ліз – це не є гроші, це зміни до закону, які полегшать американським підприємствам продавати Україні великі об’єми зброї. Але треба підкреслювати, що Америка ще жодну нову зброю не передала Україні. Це все було на складах Штатів. І є велика дискусія в Америці, як і в західних країнах про те, що їм самим треба купувати нову зброю», – сказав Андрій Добрянський.

Але громадський активіст наголошує,  що нині військові фабрики не існують в такому вигляді, як вони існували в під часи Другої світової війни. Ціла індустрія виробництва зброї спершу має прокинутись, щоб виробляти необхідну для України зброю за ленд-лізом.

«І це починається з певними контрактами: спершу Америка, західні країни, а потім Україна. Ми маємо наразі тільки один такий контракт, який був підписаний у листопаді. Я думаю нам всім треба пильнувати з нового року скільки нових контрактів буде підписано і скільки фабрик буде працювати для нової зброї», – зазначив Андрій Добрянський.

За його словами, також,крім основного бюджету, проголосованого в США нещодавно, існує ще військовий бюджет і там теж передбачена допомога Україні.

Новини