Військове керівництво отримало завдання створити резерви особового складу – Зеленський

Фото: ОП

Україні важливо здобути перемогу вже у 2023 році, але для цього українцям потрібно зберігати єдність і міцність.

Про це під час зустрічі зі студентами КНУ імені Тараса Шевченка заявив президент України Володимир Зеленський та колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон. Глава держави повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви, щоб захисники мали змогу відновлювати сили після бойових дій.

Зокрема, відповідаючи на запитання молоді, Зеленський висловив переконання, що Україна точно переможе в цій війні.

«Ми вже перемогли, тому що об’єдналися, у нас велика нація, великий народ… Окрім того, важливо провести ще й фізичну деокупацію наших територій. Тоді це буде не лише теоретичною чи філософською перемогою – це буде реальністю», – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, перемогу можливо здобути вже у 2023 році. Але для цього українцям потрібно зберігати єдність і міцність.

«Швидкість (завершення війни. – Ред.) залежить від декількох речей: міцності всередині України та міцності ззовні – допомоги партнерів. І не можна допускати уповільнення процесів що ззовні, що всередині, бо це затягуватиме війну», – наголосив глава держави.

Зі свого боку, Борис Джонсон заявив, що для завершення війни найперше потрібно якнайшвидше надати Україні всю необхідну зброю.

«Це означає, що треба надати танки. Я гордий, що ми – перша країна, яка надішле танки «Челенджер», і ми очікуємо танків від інших країн. Ми хочемо отримати літаки для народу України, і нам треба досконаліше обладнання, озброєння всіх видів, яке дасть вам змогу захистити свою країну», – сказав колишній прем’єр-міністр Великої Британії.

Він також наголосив, що наявність сучасної зброї в української армії не призведе до ескалації, адже Росія й так використовує на українській території всі наявні в неї засоби.

«Я був у Бучі. Як можна ескалувати більше в протистоянні, де одна сторона вже використовує найдосконаліші сучасні літаки, щоб бомбардувати житлові квартали? Україна заслуговує на всю можливу допомогу», – акцентував британський парламентар.

Володимир Зеленський також зазначив, що найважливішим ресурсом української армії є особовий склад, який потрібно берегти. «Люди не просто важливі, а найважливіші», – сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо поповнення особового складу українського війська, глава держави повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви, щоб захисники мали змогу відновлювати сили після бойових дій.

«Тому що це складно з різних причин – і поранення, і психологічний стан. Він має бути нормальний», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що не може розкрити подробиць мобілізаційних процесів, але Ставка верховного головнокомандувача ухвалила відповідні рішення, і далі командувачі працюють над їх реалізацією на своїх напрямах.

Новини