ВМС Швеції та Фінляндії у стані підвищеної готовності через військові кораблі РФ поблизу енергомереж

Скрін: Google Maps

Військово-морські сили Швеції та Фінляндії приведені в стан підвищеної готовності, щоб запобігти можливій російській атаці на енергетичні мережі цих країн.

Про це в інтерв’ю фінському виданню Iltalehte заявила командувачка ВМС Швеції адмірал Єва Скоог Хаслум, повідомляє «Європейська правда».

Російські надводні кораблі були помічені поблизу вітряних електростанцій і підводних силових кабелів.

«Ми переконані, що Росія зробила це, якимось чином нанесла цілі на карту», – сказала Скоог Хаслум.

На запитання про те, чи існує ризик, що росіяни саботуватимуть і знищуватимуть, наприклад, підводні електричні кабелі, вона відповіла: «Безумовно. Це один зі способів проведення операції проти нас».

За її словами, оскільки російська атака на енергетичні мережі можлива, шведський флот перебуває у стані підвищеної готовності до запобігання диверсіям.

«Тому ми постійно прагнемо як відбити наміри, перебуваючи в безпосередній близькості від цілей, так і продемонструвати нашу волю до самооборони», – додала командувачка ВМС.

Нагадаємо, Збройні сили Данії підтвердили, що російське спеціальне судно СС-750 перебувало поруч із газопроводом «Північний потік» за чотири дні до того, як труби було підірвано 26 вересня минулого року.

оренда квартири Львів

Новини