«Восени будемо відкривати». Коли запустять усі 8 будинків Unbroken та хто там зможе жити
- П'ятниця, 30 серпня 2024
У Львові почали будівництво восьми будинків для ветеранів та переселенців , які проходять реабілітацію у центрі Unbroken. Їх зводять на вул. Миколайчука і будуть ці будинки повністю інклюзивними. Загалом тут зможуть мешкати 700 людей. На спорудження житла Єврокомісія виділила 19,5 млн євро грантових коштів.
Коли завершать зведення усіх восьми будинків, як саме виглядатимуть квартири у них, за чий кошт утримуватимуть їх та на скільки часу зможе заселитися сюди людина – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» директор ЛКП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Юрій Теліпський.
Відеоверсія розмови – тут.
Кінцева дата зведення усіх будинків 2025 рік
– На якому зараз етапі їх будівництво восьми будинків для переселенців?
– У грудні 2023 почали зводити перший. Станом на зараз є повністю завершені загальнобудівельні роботи, зокрема фасад. Відбуваються оздоблювальні роботи всередині. Думаю, що в кінці серпня у нас будуть уже перші меблі. Встановлювати їх правда уже будемо десь в кінці вересня, коли завершаться попередні роботи. Цієї осені будемо цей будинок відкривати.
Щодо дати ми не поспішаємо. Спочатку відтестуємо усі системи, а тоді оголосимо.
– Це про перший будинок мова. А ще сім?
–Зараз відбувається залиття фундаменту двох наступних. Третій на черзі – на початку вересня.
На другій ділянці в нас теж відбуваються певні роботи, зокрема виніс мереж та підключення будівельних механізмів, аби підрядник міг приступити якомога найшвидше до робіт.
– Кінцева дата цього проєкту – усіх восьми будинків – який рік?
– 2025.
– За рік плануєте звести ще сім будинків з нуля?
– Так. У нас іншого варіанту немає. Зокрема, термін спорудження будинку, який будемо запускати восени, був меншим, ніж 12 місяців. Тому вірю у те, що ще сім теж зможемо вчасно збудувати.
Люди зможуть жити тут рік, є можливістю продовження
– Який вигляд будуть мати всі ці вісім будинків? Це буде окремий мікрорайон?
– Це дві суміжні ділянки. На кожній з них розташовано чотири однотипні будівлі. Це не висотна забудова, п’ять поверхів.
– Що раніше було на цій території?
– Цей мікрорайон на околицях Львова, тож люди використовували ці ділянки для сільськогосподарських потреб.
– Найголовніше питання: хто саме зможе там мешкати, скільки часу та як буде організований там побут?
– Насамперед ті, то проходить реабілітацію у центрі Unbroken, зокрема ветерани, мешканці інших областей. Можуть бути і діти.
Реабілітація тривалий процес, людина має призвичаїтися до свого протезу і тоді зможе з ним повноцінно функціонувати. Передбачаємо, що тут люди зможуть жити до року, є можливість продовження. Так визначено умовами нашого договору з Єврокомісією.
– Продовження наскільки можливо?
– Ще на рік.
«Типова квартира з покращеним плануванням»
– Вони можуть там безкоштовно мешкати і облаштовувати своє життя. Правильно?
– Призвичаюватися разом зі сім’єю, яка буде мешкати з ними. Це більше схоже на типову квартиру, точно не гуртожитки, не той тип житла.
Будуть створені умови, щоб людина могла давати собі раду у побуті і водночас користати з послуг медичного об’єднання Unbroken.
– Там буде присутній лікар на щодень?
– Медичний персонал. Можуть статися різні ситуації, кожне житло буде обладнане кнопкою виклику медичного працівника.
Але основні медичні послуги будуть розташовані в лікарні. Житло для цього не призначено.
– Скільки кімнат буде в таких квартирах?
– Однокімнатна, однак підвищеної площі. Це 50 метрів квадратних, по типу апартаментів, де є суміщені житлові та кухонні площі. Є спальня, інклюзивна душова з додатковими поручнями, щоб людина могла комфортно себе почувати.
Єврокомісія має побачити, як використані її кошти
– Це кошти Єврокомісії?
– Грант, загальна вартість – 19,5 мільйонів євро. Місто на себе взяло зобов’язання провести комунікації. Це вода, тепло- та електропостачання, благоустрій. На це з бюджету виділено 120 мільйонів гривень.
– Скільки всього буде квартир?
– 210 квартир.
– Чи достатньо їх, аби допомогти усім ветеранам та переселенцям, які зараз цього потребують?
– Точно ні. Ця історія працює таким чином, що донор має побачити результат використання їх коштів і тоді можна буде до нього звертатися ще раз.
– А де зараз люди проходять цей період адаптації?
– В лікарні. Вона постійно розбудовується, створюються додаткові місця. Але в лікарні не можливо розмістити сім’ю, а родина в реабілітації людини відіграє велику психологічну роль.
– Ви вже говорили про благоустрій. Як буде виглядати територія цих будинків? Чи буде дитячий майданчик, лавочки, зелені насадження…
– Маємо з’єднання на рівні першого поверху між всіма будинками, мешканці будуть виїжджати на цей рівень і зможуть комунікувати один з одним.
Також є вихід на вулицю Миколайчука. Львів раніше отримав 5 мільйонів євро від французького уряду для зведення трамвайної лінії, тож буде сполучення з центром Львова.
– Чому цей проєкт є важливим і наскільки в ньому зараз є необхідність?
– Є велика затребуваність у людей, які проходять реабілітацію. Нам потрібно дбати про них, створювати для ветеранів, людей, які пережили обстріли, окупацію комфортні умови.
Розмовляла Уляна Лаврик
Новини
- Сьогодні
- 02 Жовтня
- Більше новин