Встановлення вікон в постраждалих будинках має завершитись до  25 вересня – Андрій Москаленко

Фото: ДСНС

Відновлення будинків після ракетних ударів по Львову тривають. Двічі російські ракети, спрямовані на Львів, влучили в житлові будинки. Першого разу постраждав комплекс житлових будинків на Стрийській, другого – будинки на вулиці Каховській. Зараз триває процес відновлення цього житла.

Про те, коли ремонт завершиться і мешканці зможуть вселитись в постраждалі будинки – в ефірі  програми «Головне за день на  «Першому  Західному» розповів заступник голови Львівської територіальної громади Андрій Москаленко.

За його словами, якраз нещодавно завершилась зустріч з мешканцями 4-ьох будинків, які зазнали найбільшого ураження на Стрийській. А перед тим була зустріч з мешканцями 14 квартир з 5-6 під’їзду на Каховській.

«Якщо говорити по Стрийській, то мова йде про комплекс з 17 будинків. Це можна розділити на дві частини. Тобто, є 4 будинки, які були зруйновані – по них відбувається повна відбудова. В першу чергу, мова йде про конструктив. Перші два будинки 62-й, 68-й будуть завершені швидше. 64-1, 66-й – відбуваються аварійно відновлювальні роботи – відбудовується повністю каркас, конструкція. Мені би хотілось, щоб все рухалось швидше, але це пам’ятка архітектури. Тобто, все має рухатись згідно зі всіма дозволами і експертизою», – пояснює Москаленко.

Якщо говорити про решту 13 будинків, то там, за його словами, було знищено понад 500 вікон. Наразі замінено більшу частину з них.  Але оскільки будинки є пам’яткою архітектури, там встановлюють дерев’яні вікна. А процес їх виготовлення триває довше, ніж пластикових вікон. Але, як обіцяють міськраді підрядники, всі вікна будуть встановлені до 25 вересня.

Двері мешканці будуть встановлені самі. Для цього, за словами Москаленка, 81 мешканцю з постраждалих  будинків, виплатили по 8 тисяч гривень. Також 23 мешканці отримали по 15 тисяч гривень за підтоплення. Оскільки через руйнування верхніх поверхів, нижні квартири внаслідок сильних злив були підтоплені. На зараз ремонт 13 дахів є завершений.

«По кожному будинку ми працюємо індивідуально. Тому що це все – дуже різні випадки. Якщо говорити про Стрийську, то ми умовно поділили 13 будинків, де мешканці живуть. Там є компенсація за вікна двері, централізовано зроблено дах, вхідні брами. Якщо мова йде про 4 зруйновані будинки, то завдання – відновити їх так, щоб мешканці могли зайти і жити.  Тому ми це проговорюємо, на кожній зустрічі», – зазначає заступник міського голови.

Скриншот з програми

Якщо говорити про Каховську 29, куди ракета прилетіла 15 серпня,  то найбільше там постраждали 5 і 6 підїзд – загалом 20 квартир,  з яких 6 зазнали найбільших руйнувань.  

«По цих 6 квартирах прийнято рішення, яке узгоджено з мешканцями. Вони отримають компенсацію: 21 тисячу гривень за квадратний метр. Тобто, якщо площа квартири – 130 кв. м, то це виходить приблизно 3 млн. гривень. Окремо йде мова про вибиті вхідні двері – це 12 тис. грн. І окремо за лоджії – 4 тисячі за 1 кв.м. Але не більше, ніж 30 тисяч гривень, оскільки це специфіка будинку, де є дуже багато лоджій», – говорить Андрій Москаленко.

Власникам усіх 20 постраждалих помешкань на Каховській, 29 виплачують також компенсацію у розмірі 15 тисяч гривень.

«Якщо говорити про 14 інших квартир, то мова йде про допомогу на вікна, двері, лоджії. Так само одноразову компенсацію – ми зараз узгоджуємо суму, ми зустрічались з ними. І ми маємо продумати порядок, який цього тижня має бути затверджений.  І поки відновлюється сам дах, вони вже матимуть гроші на рахунку і зможуть планувати собі ремонти всередині. Вони будуть самостійно робити. На Стрийській ремонти роблять централізовано, а мешканці Каховської отримають матеріальну допомогу і самі будуть робити ремонт», – пояснює заступник Садового.

Мешканці інших квартир з інших під’їздів зможуть отримати допомогу на вікна і двері. Термін надходження компенсації, за його словами, залежить від того, коли рішення по окремій квартирі затвердить виконком. Після того, як пакет документів буде затверджений, гроші на рахунки мешканців надійдуть впродовж трьох днів.

оренда квартири Львів

Новини