Втрати РФ  в Україні більші, ніж їх оцінюють аналітики – екскомандир британського танкового полку

Фото: The Telegraph

Втрати РФ на війні в Україні гірші, ніж їх оцінюють західні аналітики, а довгострокові витрати на боєприпаси для Росії можуть стати руйнівними.

Про це пише у статті полковник Хеміш де Бреттон-Гордон, колишній командир 1-го королівського танкового полку британської армії, для видання The Telegraph, передає Укрінформ.

Як зазначає автор, промова президента РФ Володимира Путіна на параді до «Дня перемоги» 9 травня була «відчайдушною, навіть оманливою». Він стверджував, що цивілізація перебуває «на вирішальному поворотному етапі». Путін сказав, що проти Росії розв’язана справжня війна та що Захід прагне до «розпаду й знищення» РФ.

«Єдина людина, яка рухається до цієї мети, – це сам Путін. Його армія перебуває в жахливому стані, численні звіти свідчать про те, що війська воюють без відповідних бронежилетів. Юнаків мобілізують і кидають у м’ясорубку Донбасу, підкріплюючи застарілими танками. Вони протистоять силам, які поєднують сучасне західне обладнання зі значними новими тактичними інноваціями. І їх знищують», – пише Хеміш де Бреттон-Гордон.

За словами автора, українські повідомлення про втрати росіян нагадують щось із фронтів Першої світової війни: сотні вбитих і поранених щодня. Західні аналітики, як правило, більш консервативні у своїх оцінках. Однак, зауважує полковник, повномасштабна війна в Україні не схожа на ті конфлікти, які світ бачив раніше.

«Збройні сили України впроваджують нові способи ведення війни, використовуючи безпілотники. Технічно підковані молоді чоловіки та жінки перепрофільовують і переробляють готове та недороге обладнання, розроблене для миру, для поля бою», – йдеться у статті.

«Унікальним для українського конфлікту є використання безпілотників. Деякі аналітики припускають, що використання стандартного співвідношення загиблих/поранених буде дуже далеким від відображення смертоносності цього нового способу ведення війни», – йдеться в матеріалі.

Автор пише, що зараз існують сотні крихітних дронів із дуже потужними камерами, які передають детальні зображення та високоточні метадані.

«Це тип війни, з яким мало хто в НАТО стикався, коли показники російських втрат, за оцінками Заходу, здаються вдвічі меншими, ніж заявляють українці, цілком можливо, що українці мають рацію», – йдеться у публікації.

За словами автора, це підтверджує боротьба в Росії щодо пошуку солдатів.

На думку автора, обом сторонам може не вистачати боєприпасів, але, схоже, у Кремля навіть не вистачає солдатів, щоб стріляти цими боєприпасами. «Довгострокові витрати для Росії, ймовірно, будуть руйнівними», – констатує полковник.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, Сили оборони України з 24 лютого 2022 року по 10 травня 2023 року ліквідували близько 196 тисяч 310 російських агресорів, при цьому за минулу добу – ще 690 осіб.

оренда квартири Львів

Новини