Використання шумної піротехніки заборонять, – народна депутатка

Фото: bessarabiainform

В Україні планують заборонити певні класи піротехнічних виробів. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування вже затвердив до другого читання текст відповідного законопроєкту. За порушення правил  законопроєкту загрожуватиме  штраф у розмірі від 1000 до 17000 грн.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла народна депутатка України Юлія Овчинникова.

За її словами, законопроект був розроблений ще до повномасштабного вторгнення. Депутати об’єднались заради популяризації гуманних цінностей та захисту тварин.

«Основна мета – це впровадження європейських стандартів гуманного поводження і імплементація європейських директив. Зокрема, цей законопроект спрямований на захист довкілля і братів наших менших. Тому що вплив використання піротехніки йде і на повітря», – пояснює депутатка.

Але вона каже, що в законопроекті йдеться  про заборону не всіх видів феєрверків.

«Відповідно до технічного регламенту піротехнічних виробів КМУ ми говоримо про заборону феєрверків категорій F2, F3, F4. Тип F1 дозволяється. Це ті, які не несуть тих впливів шумових. Ті, найбільш гучні, які можуть впливати і на нервову систему, психічний стан людини – вони забороняються», – зазначає Юлія Овчинникова.

За порушення  норм законопроєкту передбачається адміністративна відповідальність і штраф у розмірі від 1000 до 17000 грн.

Новини