«Вижити наперекір ворогові». Коли у Львові розпочнеться опалювальний сезон та яка температура буде в домівках

Фото: News.tut.by

Двадцять держзакладів Львівської громади вже отримують тепло. Коли опалювальний сезон розпочнеться для усіх мешканців Львова, яку температуру в помешканнях будуть підтримувати та чи достатньо газу – директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Олександр Одинець.

Фото: Дивись.інфо

У ближчий тиждень тепло не планується

– Для кого опалювальний сезон у Львові вже розпочався? Коли тепло отримають інші містяни?

– На сьогодні у нас тепло подається у 20 закладів – це охорона здоров’я та освіта (в основному, лікарні і дитячі садочки), які звернулися з заявами щодо початку опалювального сезону. Є ще кілька аналогічних заяв, які опрацьовуємо і будемо вмикати опалення. Проте це наразі індивідуальне увімкнення, згідно запиту керівника установи.

А загалом ми наголошуємо: потрібно бути ощадливими. Поки що відповідно до загального розпорядженням по місту, не плануємо давати тепло до житлових будинків, бо немає відповідного температурного режиму. Прогноз середньодобової температури від Гідрометеоцентру на найближчий тиждень не дає температури, при якій, згідно закону, маємо розпочинати опалювальний сезон. Але у випадку зміни погоди, готові розпочати опалювальний сезон у будь-яку мить.

У першу чергу – стаціонари

– Чи усі лікарні вже подали заявки на початок опалювального сезону?

Маю інформацію лише про 20 закладів, серед яких є кілька лікарень. Думаю, що стаціонари, в яких перебувають пацієнти такі заявки подали, і тепло отримують. В теплий період доби вони можуть частково зменшувати подачу опалення, регулювати за своїми потребами, але з теплом такі заклади будуть. Принаймні, найбільші комунальні лікарні – однозначно.

Чи багато медустанов мають свої котельні?

– Багато, проте усі вони, принаймні ті, що розташовані у комунальних медустановах, передані до «Львівтеплоенерго», яке здійснює їхнє обслуговування. Після отримання заявки, працівники розпломбовують лічильник газу і запускають котельню.

Фото: Дивись.інфо

Подача тепла в залежності від погоди

– Якщо середньодобова температура впродовж трьох днів буде меншою восьми градусів, чи розпочнеться подача тепла у помешкання містян?

– Так. Ми орієнтуємося на температурний режим і якщо опалювальний сезон розпочнеться, то тепло піде усюди. Але ми регулюватимемо його подачу в залежності від погоди. Адже бувають потепління. Тоді зменшимо подачу тепла вдень і збільшимо – уночі. Мусимо економити максимально, бо період складний і потрібно якомога менше витратити енергетичного ресурсу: газу і електроенергії.

– Чи одночасно відбудеться подача опалення районів міста від «Залізничнетеплоенерго» і «Львівтеплоенерго»?

– В принципі, це відбувається одночасно. Якщо трапляються якісь неодночасні запуски, то це з вагомих причин і на обмеженій території, а за кілька днів усе вирівнюється. Та й сам запуск для усіх споживачів неможливо здійснити за кілька годин. На це, зазвичай, йде кілька днів і не завжди усе залежить лише від тепловиків. Багато і від мешканців окремих будинків чи ОСББ: чи є доступ до будинкових мереж, наскільки вчасно будуть відкриті будинкові засувки чи не заповітрені в домах батареї, тощо. Станом на сьогодні, обидва підприємства готові протягом доби – півтори зайти в опалювальний сезон. Усі мережі уже заповнені водою і готові до подачі обігріву.

Про зменшення температури в помешканнях не йдеться

– Усі чули невтішні новини про холод в домівках, зокрема, як повідомив прем’єр Денис Шмигаль, середня температура в будинках становитиме 18 градусів, а мінімально допустима – 16. Яку температуру плануєте підтримувати у Львові?

У нас наразі про зменшення температури в помешканнях не йдеться. Ми не отримували якихось керівних документів, які би зменшували цю норму. Будемо використовувати ті температурні графіки, які й раніше. Звісно ж, як я вже зазначив, будемо максимально економити, але не таким чином.

Ми підготували підприємства і мережу до опалювального сезону. Укладено договір з НАК «Нафтогаз України» і, згідно нього, вони постачають нам запланований об’єм газу, Львів не створює своїх окремих запасів газу. Ліміти встановлені в договорі не є меншими, ніж у минулі роки. Газ отримуємо з єдиної газотранспортної газорозподільчої системи. Як нам декларують органи центральної влади і газопостачальники, його достатньо.

Але ми живемо у час війни і  можуть відбутися руйнування критичної інфраструктури, які вплинуть на постачання газу. Також проблеми створить і відсутність електроенергії. Ворожі обстріли стають усе активнішими і прогнозувати щось дуже важко, але у нас пропрацьовані різні сценарії.

Фото: Biz.today.ua

Вижити наперекір ворогові

– Після ракетного обстрілу 10 жовтня львів’яни усе більше турбуються за виробників тепла, за їх збереження в робочому стані, адже попереду зима.

Вірю у Збройні Сили України і впевнений, що вони зможуть нас захистити, як на землі так і в небі. Вірю, що критичних руйнувань не буде. Проте маємо бути готовими до усього. Тому ми вже півроку наголошуємо, містяни повинні робити усе від них залежне для утеплення своїх помешкань. Якщо ви мешканці багатоквартирного будинку: придбайте печі, зробіть запас палива, обладнайте індивідуальні пункти обігріву, купіть теплий одяг та спальні мішки. Якщо усе це у вас буде, то набагато легше зможете пережити негаразди.

Львів 10 жовтня. Фото: УНН

Наше завдання зараз пережити складні часи наперекір ворогові. Розумію, що ми звикли до комфорту і хочемо, аби він не порушувався, але саме для того, аби загнати нас в психологічну яму, залякати, ворог і здійснює обстріли. Але якщо ми готові до цього і позитивно налаштовуємо себе, то зможемо усі негаразди пережити.

Розмовляла Наталка Сохан

Новини