WSJ у відповідь на затримання Евана Гершковича вимагає видворити зі США посла й журналістів РФ

Затримання Евана Гершковича. Фото: WSJ

Американське видання «The Wall Street Journal» у відповідь на арешт у Росії журналіста Евана Гершковича очікує видворення зі США російського посла і журналістів

Про це пише «The Wall Street Journal», повідомляє Українська правда.

«Арешт Росією репортера Wall Street Journal Евана Гершковіча посилює звичку Кремля брати американців у заручники, і це ще один доказ того, що Росія йде зі спільноти цивілізованих країн.

Президент Володимир Путін тепер несе відповідальність за здоров’я і безпеку пана Гершковича, і адміністрація Байдена зобов’язана домагатися його звільнення. (…)

Бандитські лідери продовжують здійснювати бандитські вчинки, якщо вони думають, що їм за це нічого не буде. Адміністрації Байдена доведеться розглянути можливість дипломатичної та політичної ескалації.

Висилка посла Росії у США, а також усіх російських журналістів, які працюють тут, – це мінімум, на який можна розраховувати. Найперший обов’язок уряду США – захищати своїх громадян, а надто багато урядів сьогодні вважають, що можуть безкарно арештовувати та саджати до в’язниці американців».

«The Wall Street Journal» зазначає, що Гершковича схопили в середу в місті Єкатеринбург, де він готував репортаж, – і ні журналу, ні уряду США не дозволили зв’язатися з ним до вечора четверга.

Видання заперечує звинувачення ФСБ РФ у шпигунстві. Гершкович працює в Росії вже багато років і «ФСБ могла б давно вислати його з країни, якби дійсно вважала його шпигуном», ідеться в колонці видання. Арешт Гершковича стався через кілька днів після того, як він описав занепад російської економіки, зазначає WSJ.

Як розповіли «Русской службе Би-би-си» кілька людей, з якими Гершкович зустрічався в Єкатеринбурзі, журналіст цікавився вербуванням у ПВК «Вагнер» і ставленням до війни в Україні.

«The Wall Street Journal» припускає, що арешт Гершковича може бути відповіддю Росії на звинувачення, висунуті у США проти громадянина РФ Сергія Черкасова в шахрайських діях і в тому, що він є агентом іноземної держави, оскільки «Путін часто бере заручників із метою їх подальшого обміну на росіян».

WSJ підкреслює, що арешт Гершковича за звинуваченням у шпигунстві – це перше звинувачення проти американського журналіста в Росії з моменту затримання Миколи Данилова (Ніколаса Данілоффа) 1986 року, на останніх етапах «холодної війни».

Данілова тоді відпустили, а США дозволили співробітникові місії СРСР при ООН покинути країну після арешту.

Також WSJ нагадує про низку нещодавніх обмінів між США і РФ.

оренда квартири Львів

Новини