Які держави будуть проти вступу України до НАТО – експерт Володимир Воля

Фото: radiotrek

9 країн Центральної і Східної Європи підтримують членство України в НАТО. Позиція інших країн щодо вступу України до Альянсу залежатиме від консультацій із союзниками.  Так вважає експерт з міжнародних питань Володимир Воля.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«В списку країн, що підписали заявку немає Канади. Бо це була заява міністра МЗС. Але позиція держави – це позиція, яка є консенсусом усіх гілок влади і результатом обговорення. Тому заява 9-ти держав – це заява від імені цих держав, підписана їх керівниками. Від Чехії, наприклад, заяву підписав Земан, якого ми називали проросійським», – пояснює експерт.

Однак, за його словами, є держави, які будуть проти вступу України до НАТО. Наприклад, Угорщина, яка вже кілька разів свою антиукраїнську позицію демонструвала.  Проти буде також Болгарія,  президент якої, також заявив напередодні, що виступає проти вступу України в НАТО до укладення миру з РФ.

«Більш чітка позиція Болгарії з’явиться після того, як там буде сформований уряд після виборів. Але я не думаю, що позиція Болгарії через це сильно зміниться. Так само не вірю, що Туреччина підтримає нас тому, що вони говорять про переговори з Путіним, вони готові бути модератором. У них розвиваються стратегічні відносини з Росією у багатьох секторах: безпековому,  енергетичному, зокрема в ядерній енергетиці, і Туреччина качає газ через свою територію через «Турецький потік» у Європу», – говорить Володимир Воля.

Хоча він допускає, що якщо Туреччину залишиться голосувати проти одна, то вона може змінити свою думку.

Що стосується позиції інших держав, які зараз поміж двома опозиційними таборами, такі як США, Німеччина, Франція – там відбуватимуться певний час внутрішні консультації, вважає експерт.

«Позиція Німеччини з’явиться, як результат консультацій всередині самої коаліції. Британці також все зважать, але можливо в Британії якраз знали про цю заявку. Франція – так само. В США позиція офіційна з’явиться як результат консультацій між Сенатом, Конгресом і адміністрацією президента Байдена. Тобто це буде консолідована позиція, яка буде відображати настрої обох партій. І вона з’явиться дещо пізніше, оскільки зараз у низ вибори», – говорить експерт.

Під  заявою 9-ти країн, що виступили за вступ до НАТО  підписалися: президент Чехії Мілош Земан, президент Естонії Алар Каріс, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президент Північної Македонії Стево Пендаровський, президент Чорногорії Міло Джукановіч, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоганніс і президент Словаччини Зузана Чапутова.

оренда квартири Львів

Новини