Якщо ми здамо Бахмут – далі будуть великі руйнування, – Петро Черник


Запеклі бої біля Бахмута тривають. Наші захисники мужньо відбивають численні атаки противника. Військовий експерт Петро Черник вважає, що «місто-фортецю» треба тримати, бо це стратегічний об’єкт. Водночас, треба бути готовим, що українська армія може залишити Бахмут. 

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, у Бахмуті «умогилюється» велика кількість російських військ. Бахмут для росіян, як Сталінград для німецьких нацистів. І Бахмут має стратегічне значення.

«Чому він стратегічний? Бо це височина.  Я там неодноразово був і знаю, як всі терени виглядають в реальності. Це ключі для потенційного розвитку успіху в бік Сіверодонецька і Лисичанська. І це важливо. Плюс 42 км до Дебальцівського стратегічного залізничного вузла. Він росіянам потрібен», – впевнений Петро Черник.

Він каже, що в нас склалось  хибне уявлення, що якщо українські війська вийдуть із Бахмута, то лінія розмежування буде там же. Але насправді ні. На його думку, нею стане наступна забудова міської конгломерації. Тобто, це буде або Костянтинівка-Часів Яр або Краматорськ-Слов’янськ.

«Це далі великі руйнування. І об’єктивно, це дуже серйозний психологічний момент. Путін віддав десятий чи одинадцятий наказ виходити на адміністративні лінії, і є ця точка Бахмут, яку вони не можуть пройти. Разом з тим, пам’ятаймо вислів Наполеона: «Можна програти усі битви, окрім останньої». Тобто, відхід із Бахмуту, якщо наше керівництво дійде до такого рішення – це не буде катастрофою. Нам важливо виграти війну. А битви можуть бути програні», – говорить Петро Черник.

оренда квартири Львів

Новини