Якщо зупиниться експорт – аграрії не зможуть провести посівну – депутат Львівської облради

Рукав для зберігання зерна. Фото: growhow.in.

Якщо експорт українського зерна морським шляхом не вдасться відновити, це спровокує комплекс проблем. І це не тільки брак прибутку для українських аграріїв і валютної виручки для держави.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив депутат Львівської обласної ради Володимир Хархаліс.

«Себе Україна зерном забезпечить. Цьогорічна врожайність була на рівні 65-70 мільйонів тон зерна. Нам потрібно для власного споживання до 30 млн тон. Але Україна зі своїм зерном займала 12% світового ринку. Якщо вона не буде експортувати своє збіжжя – постане питання продовольчої безпеки світу. Це потягне за собою ланцюгову реакцію, відбудеться підвищення цін і почнеться світовий голод», – переконаний обласний обранець. 

Крім того, за його словами, якщо експорт буде забезпечений не повністю, частину продукції десь треба зберігати.

«Ми не тільки реалізовуємо продукцію і отримуємо виручку, ми ще звільняємо площі під майбутні врожаї. І якщо ми не зможемо це реалізувати, то аграрії не зможуть наступного року провести посівну, у них залишиться ще попередній врожай», – зазначає Володимир Хархаліс.

Не врятують ситуацію модульні зерносховища, які ООН надала Україні. Це так звані рукави тимчасового зберігання.

«Нам надали рукави як гуманітарну допомогу. Близько 1,5 тисячі господарств отримали ці рукави, але така кількість не зможе забезпечити всю  потребу України. Уявіть собі 55 млн тон зерна сховати в рукави… По суті, на кожному полі треба мати такі рукави. Це надто великий об’єм, щоб можна було забезпечити його зберігання в такий спосіб», – пояснює Володимир Хархаліс.

Нагадаємо, напередодні Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації «зернової угоди» нібито через  атаку у Севастопольській бухті в суботу вранці. Завдяки угоді Україна могла експортувати зерно морським шляхом. На середу, 2 листопада, Туреччина й Організація Об’єднаних Націй вирішили призупинити дію «зернового коридору». Натомість в четвер, 3 листопада, очікується проходження 8 суден з аграрною продукцією через «зерновий коридор».

Новини