Ярослава Магучіх вперше стала чемпіонкою світу

Фото: Суспільне Спот

Ярослава Магучіх вперше в кар’єрі стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. У Будапешті українка здобула «золото» з результатом 2.01 метра.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Магучіх, бронзова олімпійська призерка Токіо-2020, двічі зупинялася за крок від звання чемпіонки світу. У 2019-му та 2022-му роках вона вигравала срібні медалі, поступаючись Марії Ласіцкене та австралійці Елеанор Паттерсон відповідно.

Ірина Геращенко, інша українка у фіналі, досі лише одного разу претендувала на медалі. Минулого року в американському Юджині українка лише за спробами поступилася італійці Елені Валлортігарі місцем на подіумі.

Поза цьогорічним фіналом залишилися дві інші українки – Юлія Левченко та Юлія Чумаченко. У кваліфікації вони зупинилися на позначках у 1.89 та 1.85 метра відповідно, не пройшовши до п’ятнадцяти претенденток на нагороди.

Конкуренцію для Магучіх та Геращенко в секторі мали скласти звичні суперниці на топрівні: олімпійська віцечемпіонка Нікола Оліслагерс, чинна чемпіонка світу Паттерсон та бронзова медалістка Євро-2023 Ангеліна Топич, серед інших.

Дві стартові позначки – 1.85 та 1.90 метра – українки пройшли без помилок. Магучіх стартову висоту пропускала, після чого без проблем упоралася з другим бар’єром.

1.94 метра з першої спроби вдалися Геращенко. Натомість Магучіх використала для подолання дистанції два стрибки.

На четверту планку – 1.97 метра – виходили лише вісім фіналісток. З першої спроби її подолали лише дві фаворитки: Магучіх та австралійка Оліслагерс; решта учасниць змарнували дві перші спроби.

1.97 так і не вдалося подолати п’ятьом фіналісткам, зокрема й Ірині Геращенко. Фінал українка закінчила на п’ятому місці – її другий найкращий результат на чемпіонатах світу.

Боротьба ж за «золото» розгорнулася між Магучіх, Оліслагерс, Паттерсон та британкою Морган Лейк. Останні дві стрибунки подолали 1.97 метра з останньої спроби, аби зберегти шанси на подіум.

1.99 метра Магучіх перестрибнула з першої ж спроби, як і чинна чемпіонка Паттерсон. Друга спроба вдалася Оліслагерс, натомість Лейк перенесла останню спробу на 2.01 метра та не реалізувала її, завершивши фінал четвертою.

2.01 з першої спроби не перестрибнула жодна з майбутніх медалісток. Натомість другий стрибок реалізувала Магучіх, повторивши свій найкращий результат сезону та вийшовши на проміжне перше місце.

Обидві австралійки врешті так і не стрибнули 2.01 метра – дебютне «золото» здобуває Магучіх. Паттерсон завдяки перевазі за спробами завершила фінал другою, Оліслагерс – третя.

Магучіх оформила чемпіонський «дубль», додавши перемогу на ЧС-2023 до свого «золота» світової першості-2022 в приміщенні.

Ярослава здобуває перше «золото» України на чемпіонаті світу-2023 в Будапешті. А збірна виходить на 14-те місце в медальному заліку.

Магучіх виграла «золото» зі своїм найменшим результатом у фіналах чемпіонатів світу – 2.01 метра. У 2019-му вона стрибнула на «срібло» 2.04 метра, у 2022-му – 2.02.

В усіх легкоатлетичних дисциплінах на чемпіонатах світу Україна виграє перше «золото» з 2013 року. Тоді Богдан Бондаренко став чемпіоном зі стрибків у висоту, а Ганна Мельниченко – у семиборстві.

оренда квартири Львів

Новини