ЄС хоче змусити енергокомпанії «ділитися» своїми надприбутками з населенням – Reuters

Фото: Укрінформ

Євросоюз планує змусити енергетичні компанії, що займаються викопним паливом, робити фінансовий внесок для допомоги населенню та галузям промисловості в умовах енергетичної кризи в блоці.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на проєкт документа в розпорядженні редакції, пише Економічна правда.

Так, Європейська комісія хоче вимагати від компаній, що займаються викопним паливом та які отримують додаткову вигоду від стрімкого зростання цін на енергоносії, робити фінансовий внесок для допомоги громадянам і галузям промисловості, які постраждали від зростання цін.

Проєкт пропозиції, деталі якої, як очікується, Брюссель опублікує цього тижня, передбачає запровадження країнами ЄС «внеску солідарності» для бізнесу в галузі викопного палива. Нафтові, газові, вугільні та нафтопереробні компанії повинні будуть зробити такий внесок на основі «оподатковуваного надприбутку, отриманого в 2022 фінансовому році».

Тимчасова схема акумулюватиме кошти для урядів для фінансування заходів, які можуть допомогти пом’якшити енергетичну кризу в Європі. Зокрема, шляхом підтримки домогосподарств і підприємств, які стикаються з високими рахунками за електроенергію, допомоги енергоємним галузям промисловості, скорочення споживання енергії в ЄС і підвищення енергетичних запасів у країнах блоку.

«Внески солідарності обґрунтовуються тим, що такі компанії отримують непередбачувані надприбутки, які зумовлені непередбаченими обставинами», – йдеться у проєкті пропозиції. «Ці прибутки не відповідають будь-якому регулярному прибутку, який ці суб’єкти могли б або могли очікувати отримати за нормальних обставин, якби непередбачувані події на енергетичних ринках… не відбулися».

Згідно з документом, ЄК також запропонує захід для перерозподілу прибутків від електростанцій, що працюють на негазових джерелах енергії, для підтримки споживачів та скорочення попиту на електроенергію в ЄС.

Нагадуємо, у Євросоюзі планують стягувати податок з надприбутків негазових енергетичних компаній, аби завдяки цим коштам помʼякшити вплив газової кризи на споживачів.

Єврокомісія працює над обмеженням ціни електроенергії, виробленої з інших від газових джерел енергії, на рівні 200 євро за МВт-год у спробах помʼякшити вплив газової кризи на споживачів у ЄС

оренда квартири Львів

Новини