ЄС вимагає від ООН оприлюднити звіт про пошкодження інфраструктури в Україні

Фото: Pivdenukraine.com.ua

Європейський Союз направив 23 вересня лист до Організації Об’єднаних Націй з вимогою опублікувати звіт про пошкодження телекомунікаційної інфраструктури в Україні з моменту вторгнення Росії сім місяців тому.

Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє Euractiv.

Ще у квітні члени Міжнародного союзу електрозв’язку ООН (МСЕ) ухвалили резолюцію, в якій погодилися підтримати зруйновану війною Україну у відновленні її телекомунікаційного сектору.

У тексті також було вирішено «провести оцінку впливу війни в Україні на програми та діяльність МСЕ в регіоні та надати відповідну доповідь».

Через кілька місяців, у липні, МСЕ розмістив на своєму веб-сайті оновлення, заявивши, що його «звіт про оцінку» буде «незабаром», але, незважаючи на ознаки того, що звіт вже готовий, ЄС висловив жаль у п’ятницю, що він «ще не був наданий».

У липневому оновленні МСЕ заявив, що «щонайменше 3,7 тисячі базових станцій мобільних операторів на тимчасово окупованих і окупованих територіях не працюють».

У той же час, він попередив, що «погіршення втрати мобільного широкосмугового доступу спостерігається щонайменше в 1 297 населених пунктах України».

При цьому повідомлялося або підтверджувалося, що 20 телецентрів були зруйновані в тій чи іншій мірі, а понад 50 населених пунктів залишилися без наземного телерадіомовлення через руйнування і відсутність енергопостачання.

Водночас, лише за перші чотири місяці війни було зафіксовано 796 кібератак на Україну, йдеться у повідомленні.

У листі до МСЕ ЄС вказав, що резолюцію, яка закликає до повного звіту про ситуацію, підтримали 46 країн з усіх регіонів, підкресливши терміновість її публікації.

Лист, підписаний послом ЄС в Женеві Лотте Кнудсен і Вацлавом Балеком, послом Чеської Республіки, яка головує в Раді Євросоюзу, був адресований Генеральному секретарю МСЕ Хоулінь Чжао з Китаю.

«В умовах продовження військової агресії Росії проти України, яка супроводжується цілеспрямованими атаками на критично важливі об’єкти телекомунікаційної інфраструктури, збоями в наданні телекомунікаційних послуг та перебоями в роботі мобільних мереж, оцінка МСЕ конкретних збитків та особливих потреб України у сфері телекомунікацій має вирішальне значення для прийняття зацікавленими делегаціями поінформованих рішень щодо їхніх зобов’язань з надання допомоги Україні», – йдеться у листі.

«У світлі вищезазначеного, ми хотіли б висловити наш рішучий заклик до публікації Оціночного звіту та будь-якого іншого документа, пов’язаного з наданням допомоги Україні, якнайшвидше», – йдеться у листі.

ЄС закликав оприлюднити звіт до так званої Повноважної конференції МСЕ, яка розпочнеться у понеділок у Бухаресті і триватиме до 14 жовтня.

Новини