Єврокомісія готова наступного року надати Україні 18 млрд євро

Фото: Lowcostavia

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час розмови з Володимиром Зеленським повідомила про представлення наступного тижня програми фінансової допомоги на 2023 рік.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії, пише Українська правда.

Програма допомоги передбачає фінансування українського бюджету у розмірі до 1,5 млрд євро на місяць, що в загальному становить до 18 млрд євро. Обидва лідери визнали важливість забезпечення передбачуваного та регулярного фінансування основних функцій держави. Підтримка у формі пільгових довгострокових позик із покриттям процентних витрат також сприятиме реформам України та її шляху до членства в ЄС.

Президент фон дер Ляєн підтвердила, що ЄС продовжує надавати гуманітарну допомогу Україні, особливо взимку. Лідери також обговорили важливість забезпечення експорту української сільськогосподарської продукції у світ.

Нагадаємо, уряд США у прискореному темпі працює над виділенням Україні 4,5 мільярда доларів економічної допомоги, ухваленої законом наприкінці вересня.

США спонукають ЄС збільшити фінансову допомогу Україні, економічне становище якої через постійні бойові дії погіршується.

Новини