За минулі три дні в Херсоні не було загиблих, лише поранені, – речник Сил оборони Херсона

Фото: 24tv

Росіяни продовжують обстрілювати Херсон. Використовуючи ствольну зброю, вони намагаються поцілити в інфраструктурні об’єкти. Також від постійних обстрілів потерпають лікарні. Минулих три дні в місті було більш-менш спокійно, бо не було загиблих, лише поранені. Водночас обстріли не вщухають.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів керівник пресслужби Сил оборони Херсона Дмитро Плетенчук.

За його словами, сильно потерпають околиці Херсона. Там, фактично, щодня фіксують загиблих.

«Ворог продовжує методично обстрілювати всі житлові райони. Нема таких місць в Херсоні, де можна почувати себе в безпеці. При цьому військової доцільності в таких обстрілах ми не вбачаємо. Це виключно тероризування місцевого населення заради тероризму. Бо ворог мав вже давно зрозуміти, що залякати суспільство і створити тиск на владу з вимогами поступок – це безідейна ініціатива, бо це неможливо в принципі», – говорить Дмитро Плетенчук.

Він також зазначає, що і українська артилерія працює по ворогу і він зазнає великих втрат. Але не зважаючи на це, окупанти продовжують наносити вогневе ураження місту.

За його словами, військові і влада постійно закликають громадян не впадати в ейфорію від звільнення Херсона, а покинути територію, оскільки місто нині є не прифронтовою зоною, а фактично, фронтом.

«Херсон зараз на лінії бойового зіткнення. Різниця між нами і Бахмутом є лише  в тому, що між нами є водна перешкода, яка не дає ворогу здійснити штурмові дії», – пояснює військовий.

Він каже, що деякі херсонці дослухаються до цієї поради. Нині із 333 тисяч мешканців Херсона до повномасштабного вторгнення, зараз в місті залишається до 70 тисяч людей.  Здебільшого, це маломобільні особи, як правило, люди 60+, додає Плетенчук.

Нагадаємо, що 24 грудня Росія ударила по центру Херсона з реактивної системи залпового вогню Град. Внаслідок чого загинуло 10 людей, ще 55 осіб отримали поранення.

Новини