Зеленський каже, що йде робота щодо припису МАГАТЕ, щоб РФ викинути з ЗАЕС

Фото: Енергоатом

Президент Володимир Зеленський заявив, що обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном захист енергетичних об’єктів України і, зокрема, демілітаризацію Запорізької атомної станції.

Про це він повідомив у своєму вечірньому зверненні, пише Українська правда.

«Говорив сьогодні з Президентом Франції Еммануелем Макроном фактично про реалізацію одразу кількох пунктів нашої формули миру. А саме – про радіаційну безпеку та ситуацію на Запорізькій атомній станції, а також про енергетичну безпеку України та Європи.

Працюємо для того, щоб забезпечити виконання припису МАГАТЕ щодо припинення будь-якої ворожої активності проти українських атомних об’єктів».

Зеленський додав, що надзвичайно важливою є демілітаризація Запорізької атомної станції, а Росія повинна забрати звідти всіх своїх бойовиків і припинити обстріли станції. Макрон, за словами Зеленського, готовий підтримати захист українських енергетичних об’єктів.

Зеленський також розповів, що Франція готова проявити лідерство під час конференції щодо відбудови України та реалізації Fast Recovery Plan.

Нагадаємо, 17 листопада Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що складається з 35 країн, ухвалила третю резолюцію з початку повномасштабної війни в Україні, в якій закликала Росію припинити всі дії на українських ядерних об’єктах.

Новини