Зеленський у Молдові розповів про план, який дозволить Україні впоратися з агресією

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі на саміті Європейської політичної спільноти заявив про існування відомого Європі плану, який дозволить Україні впоратися з російською агресією.

Про це повідомляє з Молдови «Європейська правда».

Президент, який відкривав дискусію після виступи президентки Молдови Маї Санду, висловив впевненість, що його пояснення відомі партнерам. «Кожен з вас це знає», – заявив він, звертаючись до лідерів майже 50 держав, що зібралися у замку Мімі в селі Бульбоака.

За словами Зеленського, є три кроки і, по суті, напрямки допомоги.

«Перше – це повний захист від російського терору, передусім на землі, але також на небі», – пояснив він, закликавши Захід надавати Україні бойові літаки і системи ППО, які дозволять Україні отримати перевагу на полі бою.

По-друге, Зеленський закликав світ чітко визначатися з усіма проявами російської агресії, не лише в Україні, а також навів приклад російської окупації у Молдові.

«Ми всі бачимо, звідки походить агресія, хто є агресором. Росія обрала шлях агресії… Але російський контингент перебуває у Придністров’ї вже понад 30 років. І як довго ще буде там лишатися? На це запитання треба дати відповідь», – пояснив він.

Як третій елемент подолання агресії Зеленський назвав вступ України до НАТО та ЄС. «На саміті НАТО має бути чітка дорога до членства і мають бути схвалені гарантії безпеки, а восени – також мають розпочатися переговори в ЄС».

Зеленський також переконаний, що в довгостроковому періоді місце в ЄС отримають не тільки Молдова з Грузією, а і Білорусь.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський після прибуття на саміт Європейської політичної спільноти у Молдові заявив, що на зустрічі розвиватиме «коаліцію винищувачів» і запропонує «коаліцію Patriot».

оренда квартири Львів

Новини