Зеленський впевнений, що Путіна знищить власне оточення

Фото: Spiegel

Президент Володимир Зеленський переконаний, що диктатора Володимира Путіна рано чи пізно вб’є власне оточення.

Про це сказав Зеленський у документальному проєкті журналіста Дмитра Комарова, повідомляє Українська правда.

«Точно буде момент, коли буде відчуватися крихкість режиму Путіна всередині держави (Росії – ред.).

Тоді хижаки з’їдять хижака. Це дуже важливо, але їм потрібна буде причина для себе. І вони згадають слова Комарова, Зеленського…

Вони згадають. Вони знайдуть для себе причину вбити вбивцю.

Чи це спрацює? Так. Коли? Я не знаю».

Також Зеленський в інтерв’ю Spiegel зазначив, що Путін поводиться як Гітлер під час Другої світової війни, – і йому не буде прощення ні від українців, ні від інших народів.

«Українці не пробачать Путіна. Та й більшість країн світу вже давно списали нинішнє російське керівництво з рахунків.

Це нагадує мені кінець Гітлера: коли він програв світову війну, він все ще продовжував бомбити Лондон. Він робив це, хоча й не був дурним.

Ви просто маєте зрозуміти: між нами величезна прірва, як політична, так і історична. Це питання світогляду. І результатом його (Путіна – ред.) світогляду є: зруйновані території, нехтування міжнародним правом, правами людини, зневага до всього живого. Неважливо, скільки ще людей ви відправите на смерть, ви боретеся за своє місце».

На думку Зеленського, нинішнього президента Росії неможливо зупинити, «тому що Путін – це дракон, якому потрібно їсти: щоб задовольнити його апетит, ви даєте йому одну країну за іншою або, принаймні, їхні частини».

У сучасному світі ні кордони, ні океани не зупинять росіян, упевнений український лідер.

Зеленський розповів, що після вторгнення РФ щодня розмовляв із європейськими лідерами і говорив: «Зателефонуйте йому, зупиніть його, зупиніть його війська».

«Я попереджав: дайте нам багато зброї. Я також закликав до застосування зброї та санкцій як превентивного заходу.

Якщо всі знали, що Путін збирається вторгнутися в нашу країну, чому вони не ввели санкції? Це просто смішно, коли ви всі публічно виступаєте на наш захист і при цьому хочете обійти санкції чи притримати зброю.

Я бачу в цьому брудну політику: ви знаєте, що Росія історично програє цю війну, але ви все одно відмовляєтеся допомогти Україні на випадок, якщо – з імовірністю в 1% – Росія все-таки переможе. Тому що тоді ви зможете сказати Путіну: «Ти пам’ятаєш? Я тоді трохи пригальмував!». І це саме те, що мені не подобається в політиці: говорити про цінності, а потім знецінювати їх своїми діями».

На запитання, чи був він розчарований політикою Берліна, Зеленський відповів, що «відносини з Німеччиною йдуть хвилями: то піднімаються, то опускаються».

За словами президента, спочатку йому було дуже важко через різницю темпераментів і швидкості рішень, але згодом «консервативне ставлення змінилося», він отримав підтримку від канцлера Німеччини Олафа Шольца й Франка-Вальтера Штайнмаєра, з яким «раніше були складнощі, особливо через так звану формулу Штайнмаєра».

Зеленський також поділився: «Я сказав главі держави, який відчув себе ображеним мною – і я маю сказати, що це був не Олаф (Шольц), – що постачання десяти танків не має сенсу. Я мав на увазі таке: річ не у кількості танків, і немає сенсу торгуватися з цього приводу. Це радше політичне рішення, як і санкції. Постачання танків означає лише те, що ми всі єдині проти російської агресії. А завтра це будуть не танки, а літаки або щось іще».

«Щойно росіяни опиняться на вашому кордоні, вам доведеться пожертвувати життями своїх людей. Тому те, що сьогодні робить Україна, більш сприятливо для вашої країни», – описав свої аргументи для лідерів інших країн Зеленський.

Новини