Зеленський: Я не бачу, щоб росіяни бігли з Херсону, це інформаційна операція

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що російські війська не готові залишити Херсон, і їхня нібито підготовка до відходу є інформаційною операцією.

Про це він заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera, пише Українська правда.

 «Я не бачу, щоб вони (росіяни – ред.) бігли з Херсона. Це інформаційна атака. Я не можу розголошувати все. Це атака, щоб ми пішли туди, забрали людей з інших небезпечних напрямків туди. Це була їхня інформаційна операція. Вони не готові залишити Херсон».

На аргумент журналіста, що росіяни вивозять з Херсонщини цивільне населення, Зеленський зазначив: «Не дуже багато. Це театр. Їхні найбільш підготовлені солдати на своїх місцях, ніхто не виїхав. Ми бачимо це і не віримо їм».

Водночас, за словами президента, росіяни знають, що не матимуть змоги вийти з оточення в Херсоні, якщо українські війська досягнуть там успіху.

«Вони знають про цю проблему й небезпечну ситуацію. Але ми працюємо над цим», – сказав він.

На питання, чи зможе Україна звільнити Херсон, Зеленський відповів: «Звичайно, зможе. Це складно, тому що ціною є люди. Ми ставимося до людей не так, як у Росії. Для неї неважливо, скільки людей помруть завтра. А для нас це дуже важливо, ми не можемо так чинити. Не можемо сказати: «Ідіть туди і помирайте». Тому ми думаємо, шукаємо шляхи, просимо партнерів дати нам більше броньованої техніки, щоб зберегти більше людей».

Президент також висловив переконання, що місією і планом російських військ залишається окупації всієї території України.

«Вони не хочуть зупинятись. Вони не хотіли зупинятися з самого початку. Їхня місія тільки одна, в них немає плану Б чи В. У них тільки один план – окупувати всю територію України», – сказав він.

Новини