Зріс дефіцит потужності, у Львівській області аварійні відключення – Укренерго

Фото: Радіо Свобода

Споживання електроенергії зросло, це пов’язано з початком робочого тижня, а також зниженням температури по всій Україні. У зв’язку з цим зріс дефіцит потужності. Зранку ліміти перевищені у п’яти областях: Львівській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській та застосовуються аварійні відключення.

Про це повідомляє Укренерго.​​

«Споживання електроенергії: більше, ніж у неділю, що пов’язано з початком робочого тижня, а також поступовим зниженням температури по всій Україні. У зв’язку з цим зріс дефіцит потужності».

В компанії нагадують, що причина дефіциту це російські ракетні та дронові атаки, які пошкодили електростанції (генеруючі потужності) та високовольтні мережі. Зокрема, остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

Саме тому до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Вже зранку ліміти перевищені у п’яти областях: Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській та Львівській, де наразі застосовуються аварійні відключення, які можливі також в інших областях.

В «Укренерго» також повідомили, що їм вдалося відновити одну з ліній 330 кВ на південному сході країни.

Новини