ЗСУ деокупали з початку тижня 179 населених пунктів на понад 4,5 тис. кв км – ОК «Південь»

Фото: ЗСУ

Підрозділами ЗСУ на правому березі Дніпра з початку тижня деокуповано 179 населених пунктів на понад 4,5 тисячах квадратних кілометрів. В звільнених населених пунктах та на територіях Миколаївської та Херсонської областей проводяться стабілізаційні заходи, в тому числі розмінування.

Про це повідомляє Оперативне командування «Південь».

«Нашими підрозділами на правому березі Дніпра з початку тижня деокуповано 179 населених пунктів на понад 4,5 тисячах квадратних кілометрів. В звільнених населених пунктах та на територіях Миколаївської та Херсонської областей підрозділами Сил оборони проводяться стабілізаційні заходи, в тому числі розмінування. Ворог не припиняє обстрілів позицій наших підрозділів та прилеглих до лінії зіткнення територіальних громад, веде повітряну розвідку. Також продовжує завдавати удари по критичній інфраструктурі, цивільних об’єктах і територіях тилових регіонів.

Так, в ніч з лівого берега Дніпра ворог обстріляв правий зенітно-ракетними системами С-300. Обійшлось без людських втрат.

Під ворожим вогнем з протилежного берега Каховського водосховища знов провели ніч мешканці Нікопольського району. Понад 80 ворожих снарядів з реактивних систем залпового вогню та ворожої артилерії було скеровано по Нікопольській та Марганецькій громадах. Майже половину вогню прийняв на себе районний центр. Поранено двоє місцевих жителів. У місті пошкоджені понад сорока багатоповерхових та приватних будинків, зо два десятки господарських споруд, кілька газогонів та ліній електропередач.

Обстрілами понівечено заклад освіти, адміністративні будівлі, приватне підприємство, повністю зруйновано один будинок і спричинено дві пожежі, які оперативно ліквідовано.

У Марганецькій громаді люди не постраждали. Пошкоджено кілька приватних будинків.

За допомогою авіації з території орловської області ворог спрямував дві крилаті ракети, імовірно Х-22, по Черкащині. Без людських втрат та руйнувань.

Реактивними системами залпового вогню й мінометом ворог продовжує обстрілювати і акваторію Дніпро-Бузького лиману. Жертв та руйнувань не зафіксовано.

Нашою авіацією завдано удар по районах зосередження ворожої техніки в Каховському районі, ракетними та артилерійськими підрозділами виконано 40 вогневих завдань, результати влучань дорозвідуються.

В корабельному угрупованні в Чорному морі, що наразі складається з 14 кораблів, ворог тримає 1 ракетоносій, споряджений вісьмома ракетами напоготові до використання».

Новини