ЗСУ проводять успішні контратаки, однак Київ все ще в небезпеці – іноЗМІ


Високопоставлений представник Пентагону, коментуючи відведення російських військ на позиції на північ і схід від української столиці, заявив, що Київ, як і раніше, перебуває в небезпеці і авіаудари продовжуються.

Як повідомляє «Голос Америки», чиновник додав, що «ми не спостерігали великої різниці за останні 24 години, не було… масового руху принаймні на цей момент».

За словами представника Пентагону, передислокація російських військ із Києва вказує на те, що російські воєначальники розуміють, що їхня спроба взяти столицю провалилася.

Він також зазначив, що бойовий дух російських солдатів низький.

«Ми, як і раніше, спостерігаємо проблеми згуртованості підрозділів, проблеми з командуванням та управлінням та проблеми з грамотним керівництвом», – заявив американський військовий представник.

У Пентагоні кажуть, що чули жарти про погані показники на полі бою та про пригніченість російських солдатів, але «все це на рівні чуток та жартів, і не можна з упевненістю сказати – це лише в окремих частинах чи це більш загальні тенденції».

Проте представник Пентагону вважає, що всі ці розповіді лише підтверджують деякі з основних проблем, що виявились у російських Збройних силах.

«Це армія, в якій немає унтер-офіцерського корпусу як на Заході, тому в ній немає ефективного командування невеликими підрозділами і ви не побачите навіть будь-якої ініціативи на низовому рівні…», – заявив представник Пентагону.

Натомість у британській розвідці зазначають, що Україна продовжує проводити успішні, але обмежені контратаки на схід та північний схід від Києва.

Відзначається, що українські сили також відбили села Слобода та Лукашівка на південь від Чернігова та і тепер розташовані вздовж одного з основних шляхів постачання між містом та Києвом.

Водночас, і Чернігів, і Київ продовжують зазнавати повітряних і ракетних ударів, незважаючи на заяви Росії про зниження активності в цих районах.

 


Новини