ЗСУ витіснили росіян на Бахмутському та західному напрямках Запорізької області − ISW

Фото: ЗСУ

Українські війська досягли часткового успіху на Бахмутському напрямку та витіснили російські війська з позицій на південь від Бахмута.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Командувач Сухопутними військами України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська поступово відвойовують позиції в районі Бахмута.

5 і 6 вересня російський військовий блогер заявив, що українські сили просунулися в Кліщіївці протягом останніх трьох днів і що українські сили наразі контролюють половину населеного пункту.

Інші російські джерела 6 вересня стверджували, що в районі Кліщіївки тривають зустрічні та позиційні бої. Російські джерела, включно з Міноборони РФ, стверджували, що українські війська порушили російські наземні лінії зв’язку на північний захід від Кліщіївки.

На геолокаційних записах видно, що українські війська просунулися вздовж лінії окопів на захід від Вербового, а також Генштаб України заявив, що українські сили досягли успіхів на напрямку Роботине – Новопрокопівка південніше Оріхова.

Ключові висновки ISW за 6 вересня:

Українські війська продовжували контрнаступальні дії на бахмутському та західному напрямках Запорізької області та станом на 6 вересня досягли успіхів у західній частині Запорізької області.

Українські та російські джерела повідомляють, що російська оборонно-промислова база стикається зі наростаючими проблемами щодо заміни основних поставок на додаток до відомих проблем із відновленням запасів високоточної зброї.

Представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов 6 вересня повідомив, що Росія може виробляти лише «десятки» крилатих ракет «Калібр» і ще меншу кількість ракет «Іскандер» на місяць.

Це не дозволить Росії поповнити свої запаси до рівня 2022 року. Юсов також сказав, що Росії важко отримати сучасне оптичне обладнання, електроніку, чіпи та схеми, а «сірий імпорт» і контрабанда не можуть повністю покрити потреби.

Російські джерела також відзначили, що російський оборонно-промисловий комплекс не може виробляти достатньо гуми, щоб замінити зношені шини для військової техніки, життєво важливої для бойових дій на передовій. Це ускладнить пересування колісних транспортних засобів у болоті, під час дощу та ожеледиці.

Російські війська завдали великого удару ракетами та безпілотниками по Україні в ніч з 5 на 6 вересня.

Російські джерела продовжують припускати поточну роль і майбутнє звільненого пов’язаного з «Вагнером» генерала армії Сергія Суровікіна, колишнього командувача Повітряно-космічними силами Росії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час неоголошеного візиту до Києва 6 вересня оголосив про додатковий пакет військової допомоги Україні на 175 мільйонів доларів.

Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, поблизу Бахмута, на лінії Авдіївка – Донецьк, на заході Запорізької області і 6 вересня просунулися на окремих ділянках.

Українські війська 6 вересня вели наступальні дії щонайменше на двох ділянках фронту і просунулися в районі Бахмута, на лінії Авдіївка-Донецьк і на заході Запорізької області.

Російська влада продовжує зусилля з криптомобілізації на тлі триваючих чуток про нову хвилю загальної мобілізації.

Українські звіти свідчать про те, що російська та окупаційна влада продовжує намагатися посилити соціальний контроль в окупованій Україні шляхом придушення проукраїнських матеріалів в окупованих школах.

оренда квартири Львів

Новини