ЗСУ зараз знаходяться між першою і другою оборонними лініями – Тарнавський

Фото: The Observer

Російські загарбники витратили 60% свого часу та ресурсів на зведення першої лінії оборони, і лише по 20% на другу та третю. Наразі захисники наступають по обидва боки прориву і закріплюються на відвойованих територіях.

Про це в інтерв’ю The Observer заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський, пише Українська правда.

«На мою думку, росіяни вважали, що українці не прорвуться через цю (першу) лінію оборони. Вони готувалися більше року. Вони зробили все, щоб ця ділянка була добре підготовлена».

За його словами, ЗСУ зараз знаходяться між першою і другою оборонними лініями. «У центрі наступу ми завершуємо знищення ворожих підрозділів, які прикривають відхід російських військ за їхню другу лінію оборони», – сказав він.

Тарнавський підкреслив, що контрнаступ стримувало побудоване росіянами величезне мінне поле. За ним російські війська «просто стояли і чекали на українську армію», підбиваючи українську техніку.

«Як тільки там (на першій лінії оборони) з’являлася будь-яка техніка, росіяни одразу починали її обстрілювати і знищувати. Тому розмінування проводилося тільки піхотою і тільки вночі», – підкреслив він.

Тепер, коли мінний бар’єр подолано, росіяни змушені маневрувати й передислоковувати свої сили. «Ворог підтягує резерви не лише з України, але й з Росії», – зазначив Тарнавський.

Однак він певен, що рано чи пізно у росіян забракне сил, що дозволить захисникам наступати швидше. Тепер, коли мінне поле прорвано, росіяни втратили значну частину своєї переваги. «Існує дуже велика різниця між першою і другою лінією оборони», – сказав Тарнавський.

Він пояснив, що друга лінія не так добре побудована, тому українці можуть використовувати свою техніку, хоча там все ще є мінні поля.

«Чим ближче до перемоги, тим важче. Чому? Тому що, на жаль, ми втрачаємо найсильніших і найкращих. Тому зараз ми маємо сконцентруватися на певних напрямках і довести справу до кінця. Як би нам усім не було важко», – сказав Тарнавський.

оренда квартири Львів

Новини