Зустріч G20 завершиться без спільної заяви через блокування РФ та Китаєм – Reuters

Фото: Reuters

Міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо формулювань про війну в Україні і, швидше за все, завершать зустріч в Індії в суботу без спільного комюніке.

Про це пише Reuters, повідомляє «Європейська правда».

Сполучені Штати та їхні союзники по «Великій сімці» наполягають на тому, щоб у комюніке містилося пряме засудження Росії за вторгнення в сусідню країну, проти чого виступають російська та китайська делегації.

Росія, яка є членом G20, називає свої дії в Україні «спеціальною військовою операцією» і уникає називати їх вторгненням або війною.

Приймаюча сторона, Індія, також наполягає на тому, щоб учасники зустрічі не використовували слово «війна» в жодному комюніке. Індія, яка наразі головує в G20, дотримується переважно нейтральної позиції щодо війни, відмовляючись звинувачувати Росію у вторгненні, шукаючи дипломатичного рішення і різко збільшивши закупівлю російської нафти.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що група не може відступити від спільної заяви, узгодженої на саміті G20 на Балі в листопаді минулого року, в якій говориться, що «більшість членів рішуче засуджують війну в Україні», але також визнається, що деякі країни бачать цей конфлікт по-різному.

«Або ми говоримо однією мовою, або ми не підпишемо остаточне комюніке», – сказав Ле Мер журналістам у п’ятницю.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, виступаючи в кулуарах зустрічі в п’ятницю, заявив, що G20 не повинна відступати від своєї попередньої критики Росії. «Нам потрібна абсолютна ясність, це війна, ініційована Путіним», – сказав він.

Високопоставлене джерело в G20 повідомило, що переговори щодо комюніке були складними, оскільки Росія і Китай блокували пропозиції західних країн. «Індія хоче дотримуватися балійських формулювань», – сказало джерело.

Джерело і кілька інших чиновників сказали, що, якщо не буде сюрпризу в останню хвилину, консенсус щодо комюніке малоймовірний, і що зустріч, швидше за все, завершиться заявою приймаючої сторони, в якій будуть підведені підсумки дискусій.

«За відсутності консенсусу Індія може виступити із заявою головуючого», – сказав один з чиновників.

Новини