Звернення Путіна стосувалося «глубінного русского народа» – експерт Віктор Бобиренко

Фото: CNN

«Глубінний русскій народ» не вміє мислити глибинно. «Дядя Ваня із Рязані» чи «дядя Вова із Тамбова» не задумуються над тим, для чого США мали б нападати на державу з найбільшим ядерним потенціалом, використовуючи для цього територію України?!. Їм простіше спожити заздалегідь підготований пропагандиський шлак від державного гаранта.

Тож як сприймати промову Путіна, виголошену 21 лютого, про що свідчить приїзд Байдена в Україну, чи реальним є план російського вождя повністю окупувати Білорусь?

Про це – у розмові з Віктором Бобиренком, головою експертної групи Бюро аналізу політики, на ТРК «Перший Західний».

Запис розмови на ютуб-каналі за посиланням.

Фото: Громадське

– Яким Путін показав себе під час промови, виголошеної 21 лютого 2023 року?

– Підкачали, загримували і виглядав наче «бодрячком». Але не таким як 9 років тому. Він весь час кашляв. Був підпухлим, наче десь три дні з Шойгу та шаманам «ковбасили» і били в бубни. Окрім того, у мене таке відчуття, що це було в записі. І нам показували вже запис. Я припускаю, що запис було проведено напередодні ввечері, а наступному дня його показали.

Маємо аналізувати те, що Путін сказав і чого не сказав

– А яким цей виступ був з точки зору озвучених заяв?

– Єдиною новиною стало те, що вони призупиняють участь в договорі про стратегічні наступальні озброєння. А також, можливо, про створення фонду для оцих всяких ветеранів-інвалідів СВО. Думаю, це пов’язано з тим, що їм достатньо важко відбалансувати у бюджеті, скільки коштів їм потрібно до кінця року. У них є фонд Національного добробуту. Вони частину коштів переведуть в цей фонд і, таким чином, не будуть показувати в бюджеті, які у них величезні витрати на поранених, інвалідів, підтримку госпіталів тощо.

І ще одне – про фронт не було нічого. Хоча він – верховний головнокомандувач. Тож ми маємо аналізувати не лише те, що Путін сказав, а й те, чого він не сказав. Все решта ми неодноразово чули.

Це було схоже на якусь чергову колегію в маловідомій райадміністрації, де всі сидять, слухають вождя, який розповідає про політичні, економічні і соціальні аспекти.

Фото: BBC

Якийсь там «дядя Ваня із Рязані» чи «дядя Вова із Тамбова» не можуть зв’язати воєдино два моменти. З одного боку те, що Захід, збираючись надати Україні всі види озброєння, включно з ядерним, наче б то порушив принципи безпеки Росії. А з іншого, що у «скабаєвих» і «салавйових» озвучується інформація про те, що станом на сьогодні, в Україну не передано ще жодного танка «Леопард». Як?..

Тут потрібно розуміти до кого він звертався. Це звернення стосувалося не західної політичної еліти, і не українців, а саме «дяді Вані», «глубінного русского народа».

– Які ще висновки можемо зробити із цього виступу?

– Дивлячись цей виступ, потрібно або говорити з телевізором, або просто з цього посміятися. Він говорив про те, що, мовляв, «люді, дєті на расії страждают, а їм от етого харашо». І тут хочеться сказати «Стоп!». Ваші діти страждають від того, що не можуть піти в МакДональдз і змушені йти в пельменну? А наші від того, що сидять у темряві, в підвалах не страждають?.. Ви уявіть страждання російської дитини без «Мака» і страждання української дитини! Але «глубінний русскій народ» цього не зв’язує. «Глубінний русскій народ» хоче далі війни.

Скрін з відео: Перший Західний

Приїзд Байдена в Україну став ляпасом

– 20 лютого Байден особисто приїхав до України. Він не міг не знати про майбутній виступ Владіміра Путіна перед федеральними зборами та про його риторику щодо країн НАТО, які, мовляв, воюють з росією і використовують для цього територію України. Що означає цей візит?

– Думаю, це був ляпас по риториці Путіна. За однією з версій, росіяни дозволили Байдену приїхати в Україну. Наче Байден мав про це у них питати! Думаю, цей ляпас був підготовлений. Це мало чудовий вигляд: погода була гарною, Байден виглядав «живчиком», приїхав з подарунками. Тобто не ми їхали в Штати, а Байден приїхав з подарунками в Україну! Це був подарунок не Зеленському, а Україні! І це був щирий і щедрий подарунок.

Після цього Путін своїм виступом вже нічим не зміг здивувати.

Фото: ТСН

– Журналісти отримали документ про те, що Росія до 2030 року планує взяти Білорусь під свій повний контроль. Наскільки реалістичним є цей план?

– Зараз це вже не реально. Але коли ці плани формувалися, вони були реалістичними. Можу припустити, що Путін думав взяти Україну, принаймні частину території, яку вони називають «наваросією», на іншій встановити маріонетковий режим і забрати усю Білорусь. Тепер цей план – нездійсненна для Путіна мрія. Думаю, що його всі проблеми зі здоров’ям пов’язані саме з тим, що найбільша мрія залишилася нездійсненною.

І усі ці послання, кривляння направлені лише на те, аби зберегти частину глибинного російського електорату, який буде підтримувати війну якомога довше. Але це поки не посиплеться їхня армія. Цієї зими не сталося, але ж прийде наступна зима. У нашої армії більше мотивації, тому ми не відступимо.

«Глубінний русскій народ» ніколи не думає логічно

– У своєму виступі перед народом Польщі, у Варшаві, Джо Байден знову згадав про Україну. По-перше, він зазначив, що підтримка США і НАТО не похитнеться і Україна переможе. А по-друге, наголосив, що США не мали наміру розпочинати збройного конфлікту із росіянами…

– Так і є. Фактаж перекреслює всі слова Путіна, що Захід хотів захопити «русскую зємлюшку». «Глубінний русскій народ» ніколи не думає, чому всі хочуть напасти на російську ядерну державу і чому американці, якщо їм не вистачає нафти і газу, не нападають на Венесуелу, на Бруней, де взагалі немає армії, на саудів, де дешева нафта?.. От на ці країни не нападають. Але планують наступ саме на країну з найбільшим ядерним запасом.

Але глибинний «дядя Ваня з Рязані» зв’язати ці факти не може. Саме тому промова Путіна скерована на «глубінний русскій народ», на тих 78%, які наразі підтримують його.

Розмовляли Ярина Капітан, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини