Звільнити Роботине вдалось завдяки знищенню російської логістики – військовий експерт

Фото: ЗСУ

Збройні сили України зайшли в село Роботине в Запорізькій області.  Це дуже важливий населений пункт, бо  бої за нього тривали понад два місяці. За цим селищем відкривається дорога на Токмак, а далі – на Мелітополь.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів експерт з міжнародної безпеки Фонду «Демократичні ініціативи», кандидат політичних наук, член Громадської ради при МЗС України Тарас Жовтенко.

За його словами, звільнення Роботино стало можливим, завдяки роботі зі знищення російської логістики, пунктів управління, складів.

«Те, що ми бачимо в Роботине – це один із результатів таких зусиль ЗСУ, які просто «обезкровлювали» російські угруповання і продовжують це робити.  І таким чином, ми знижуємо боєздатність росіян по цілій лінії фронту. Тому що, якщо один з їхніх напрямків недоотримує потрібного ресурсу для того, щоб вести бойові дії, як вони звикли, це змушує їх перекидати ресурси з інших напрямків і, відповідно, ослаблювати їх там. І ми користуємося тим, що російська логістика на півдні є особливо вразливою. І це в комплексі дає результат, коли ми в маємо можливість «продавлювати» російську лінію оборони», – говорить експерт.

Крім того, від Роботине відкривається напрямок на Токмак – логістичний хаб росіян, а звідти – на Мелітополь. Якщо вдасться це пройти – це і буде виконанням стратегічного завдання, яке ставило перед контрнаступом українське військове командування.  Тобто, розсічення цього російського наземного коридору на дві частини.

«Далі ми будемо утримувати росіян на сході від того, щоб їм не вдалось зімкнути цей коридор назад. А те угруповання, яке залишиться на південному напрямку, ми будемо продовжувати їх «обезкровлювати». І в них буде два варіанти: або тікати в Крим, або здаватись в полон», –підкреслює Тарас Жовтенко.

Це дозволить українській армії підсунути вогневі засоби ближче до півдня України, а відтак, тримати від вогневим контролем окупований Крим.

оренда квартири Львів

Новини