Цікаве

Допомога міністра


У Червонограді завершили реконструкцію центральної лікарні та міської поліклініки. Зокрема, утеплили будівлі хірургічного та онкологічного відділень, поліклінік для дітей та дорослих. Проект втілено в рамках Кіотського протоколу. А завершитись він мав ще у 2012-му. Проте роботи виконали лише… на папері. 100% коштів виплатили компанії, що пов’язана із бізнес-партнером Януковича – Іванющенком. А відтак червоноградцям залишили незавершені стіни, невстановлені вікна і двері, покрівлю, що протікає.

Переконати японських партнерів профінансувати ініціативу вдалось Міністру екології та природних ресурсів Остапу Семераку. Разом з мером Червонограда Андрієм Залівським та місцевими лікарями він оглянув тепломодернізовані будівлі. Побаченим усі задоволені. Окрім утеплення фасадів, встановили енергозберігаючі вікна та двері, а головне – зменшили  викиди парникових газів, що і було основною метою використання коштів кіотського протоколу. Також зменшилось навантаження на бюджет – утеплення лікарні суттєво зменшило видатки на оплату комунальних послуг.

Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України

«Приблизно 20 відсотків коштів на опалення економиться. Це означає, що ці кошти вони можуть скерувати на оновлення матеріально-технічної бази, закупівлю нового обладнання, перекваліфікакцію чи підвищення кваліфікації лікарів. І ці всі заходи не тільки на комфорт скеровані, а на підвищення якості медичних послуг».

У поліклініці для дітей Червоноградської центральної міської лікарні замінили пошкодженні вікна, застарілі двері, відремонтували віконні відливи. Це посилило систему теплоізоляції.

Анна Ярмола, директор центру первинної медико-санітарної допомоги міста Червонограда

«Роботи були проведені фундаментальні. Перекрили дах будівлі. Утеплили. Нас тепер не затоплює. Також були замінені вікна».

Загалом на ці роботи виділили 9 з половиною мільйонів гривень. Також міський голова Червонограда звернувся до міністра  з проханням тепломодернізувати і Соснівську міську лікарню.

Андрій Залівський, міський голова Червонограда

«Я попросив Остапа Михайловича – якщо буде ще така можливість, аби дану лікарню включили до того переліку і ми мали змогу ще на територію Соснівки енергоощадні технології запровадити».

Остап Семерак, міністр екології і природних ресурсів України

«Сьогодні міський голова Залівський, це питання підняв. Я абсолютно його підтримую. Ми зараз будемо вишукувати можливості для того, щоб знайти фінансову підтримку за рахунок кіотських грошей, щоб і Соснівську лікарню найближчим часом зробити».

Також на черзі завершення робіт у Сокальській районній лікарні. Міністр екології каже: спрямування екологічних інвестицій на термомодернізацію медичних закладів – важливий крок до поліпшення екологічної ситуації в Україні.

Залишити відповідь