Цікаве

Дует «Ріка Життя»: Проект «Караоке на селі» продемонстрував, наскільки український народ спраглий до простих щирих почуттів і справжнього дружнього спілкування»

Проект отримав нове життя з приходом на канал нового керівника. Ольга Цап не лише відчула перспективність цього народного проекту, але й доклала зусиль для пошуку коштів на випуск перших кількох програм.  Запал досвідченого телеменеджера дав потрібний результат – з перших ефірів «Караоке на селі» стало улюбленцем для величезної телевізійної аудиторії, сьогодні шоу з нетерпінням чекають у селах і містечках далеко за межами Львівщини. Натхненники і ведучі проекту – досвідчені і талановиті українські співаки, відомий дует «Ріка життя» – Ярослав Антонійчук та Іванна Савченко. Про те, як народилася ідея такого формату шоу, як втілювала її команда телеканалу «Перший Західний» і які сюрпризи очікують учасників та глядачів вже у другому сезоні,  – говоримо сьогодні з ведучими «Караоке на селі».

-Ярославе, Іванно, то розкажіть, як усе починалося для «Караоке на селі» і чи сподівалися ви на те, що вже наприкінці сезону у сотнях українських селищ і містечок співатимуть «…від Торонто аж до Мінська лине пісня українська…»?

-Я.А.:  Насправді, ідея такого проекту – це насамперед результат наших багаторічних подорожей по усіх куточках України з виступами і концертами дуету «Ріка Життя». Коли ми приїжджаємо у села і містечка, ми бачимо колосальний потенціал мешканців української глибинки. Це неймовірні емоції – відчувати, що наші пісні розкривають у людях, котрі щоденно важко працюють на землі, багатогранні і часто приховані за життєвими труднощами таланти. Українське село, яке є першоосновою всього, що творить магічну ментальність нашого народу, через брак уваги до себе стало неймовірно спрагле до найпростіших радощів, їм теж хочеться виспівати свою тугу, болі і поділитися радощами і любов’ю. Ми відчули цю потребу і наважилися на створення надзвичайно складного і справді унікального для регіонального телебачення проекту. Приємно, що відчуття себе виправдали і «Караоке на селі» справді стало улюбленцем наших глядачів.

І.С.: Можливо, це для читачів буде новина, але перші три програми проекту ми відзняли ще у 2014 році, а потім – Майдан, Крим і війна… На якийсь час здалося, що зараз не час для розважальних проектів. Ми зосередили свою творчу діяльність на підтримці наших воїнів, подорожували Сходом, співали з бійцями і для них… І в якийсь момент зрозуміли, що пісня – це реальна психологічна розрядка і допомога як для тих, хто зі зброєю і на посту, так і для тих, хто в тилу, хто чекає своїх, хто допомагає волонтерам… Ми відчули, що настав час, коли треба підтримати тих, заради кого стоїть наша варта на лінії вогню. У 2016 році після ребрендингу і змін на телеканалі «Перший Західний» ми отримали підтримку змогли відновити проект. Коли ми на дві-три години вириваємо людей з повсякдення, даруємо можливість побачити зірку, яку до цього вони хіба бачили по телевізору, підбадьорюємо, а часом навіть розкриваємо такі приховані таланти, про які людина не знала у себе все життя, – це справжнє диво! І від того, що «Перший Західний» його творить через «Караоке на селі», ми – щасливі!

– Яким був перший сезон програми? Можете сказати, що цілком задоволені процесом і результатом?

-І.С.: Першу програму у селі Вузлове ми мали знімати як телевізійний пілот і не сподівалися, що команда відразу спрацює без огріхів. Бо ж справді, це був новий формат, складний і багатогранний. На центральних каналах такі проекти, до того ж, менш мобільні і в основному попередньо чітко прописані по ролях, створюють десятки, якщо не сотні, фахівців і мають на це значні бюджети. А ми замахнулися на проект-подорож, коли не знаєш, які прийдуть учасники, як пощастить з погодою, чи не зникне світло у гірському селі, або чи не розмиє сьогодні дорогу туди, де у нас завтра запис! Але це і додавало нам адреналіну. Кожна програма – це виклик, і ми його приймаємо. Тому, певно, і виходять ці випуски живі, справжні, емоційні, люди відчувають, що тут все без фальші. Програма з Вузлового вийшла в ефір, а команда проекту довела, що нам по силах те, чого ми часом боїмося!

-Я.А.: У першому сезоні в ефір вийшли 13 програм, плюс півфінал та фінал. Уже сьогодні географію програми нам пропонують розширити на Франківщину, Рівненщину та Тернопільщину. Місцеві телеканали готові співпрацювати, а депутати та сільські голови, активісти, прості глядачі активно запрошують нас приїхати саме до них, на «Караоке на селі» чекають! Цей ажіотаж, я щиро сподіваюся, спонукає наших можновладців, особливо тих, хто опікується питаннями культури, приділяти більше уваги таким проектам, виділяти фінансування, підтримувати, адже ми довели, що підтримати українців у найвіддаленіших куточках можна саме такими проектами. Звичайно, особливо відрадно, що ми маємо цілковиту підтримку і особисте сприяння нового директора телеканалу «Перший Західний» – наша Ольга Цап подорожує з командою проекту, чітко стежить за дотриманням формату, згуртовує глядачів і завжди підтримує учасників. Також особлива наша вдячність для жінки, яка підтримала нас на самому початку проекту, повірила у нього – голові  об’єднання українок “Яворина» Ірині Сех. Дуже тішимося, що з нами є наші партнери і добрі друзі, яким хочемо щиро подякувати – виробник вишитого і патріотичного одягу «Фолк-мода» і ресторан української кухні «Сім Поросят», Епіцентр і Шувар, театр імені М. Заньковецької і етногалерея Петра Василюка, Аквапарк і Лакор, ринок Південний і студія «Фонія-рекордс»! А також голови сільських і селищних рад, місцеві депутати, активісти і громадські діячі – дякуємо! Без цієї підтримки, говорімо чесно, реалізувати такий проект було б значно важче.

– Отож, перший сезон відбувся і отримав оцінку «відмінно» від глядачів. Родзинкою кожної програми були зіркові гості – Народні і Заслужені артисти України – легенди нашої естради, молоді зірки, улюбленці публіки…  Наскільки складно було залучити зірок до поїздок у глибинку? Адже не секрет, що «вирвати» їх у такі часом екстремальні поїздки не проста справа…

– Я.А.: Ми щиро втішені, що ця, як ви сказали, родзинка кожної програми у нас є! Насправді, наші українські співаки, а це добрі друзі, колеги і майже рідня дуету «Ріка Життя», завжди з розумінням і величезним ентузіазмом відгукувалися на пропозицію приїхати до людей, подарувати їм своє мистецтво, хай навіть і доведеться довше добиратися, аніж співати… Хоча, звичайно, зважати на графік виступів таки доводилося. Добре, що все у нас склалося і кожен з глядачів зміг послухати наживо у своєму рідному селі улюблених артистів, поспівати разом, сфотографуватися і поспілкуватися з кумиром. Дякуємо нашим зіркам за підтримку і розуміння, за їх віддачу, талант і готовність у будь-яку погоду і у кожному куточку дарувати своє мистецтво тим, хто ним так дорожить!

Телеканал «Перший Західний» і команда проекту «Караоке на селі» висловлює щиру вдячність зірковим гостям! Разом з нами подорожували і співали для українців Народний артист України Іван Попович, Народний артист України Павло Дворськй, Народна  артистка України Лілія Сандулеса, Заслужені артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки, Заслужений артист України Ігор Богдан, Заслужений артист України Андрій Заліско, улюбленець публіки  «Лісапетний батальйон», співак та композитор Теодор Кукурудза, співачка Оксана Муха, соліст Львівської Національної опери Петро Радейко, гурт “Glam:berry”, скрипаль-віртуоз Олександр Божик, співачка Андріана та гурт «Дзвони». ДЯКУЄМО вам, дорогі наші!!!

-І.С.: Важливо зауважити, що у нашому проекті присутня і благочинна складова. Окрім емоцій і гарного настрою чи намагаємося під час кожного приїзду дізнатися про тих мешканців сіл чи містечок, які найбільше потребують допомоги і підтримки, та по мірі наших можливостей допомогти. Тут мають вагу і фінансова допомога, і моральна, адже часом родинам хворих дітей чи поранених воїнів конче потрібні і слова підтримки від нас, від гостей програми, від громади, від наших телеглядачів… Усі ці елементи формують ту незриму творчу душу проекту, яка і стає основою любові глядачів, успіху і популярності проекту.

-Уже зовсім скоро вийде в ефір прем’єрна програма другого сезону “Караоке на селі». Кілька наступних програм уже відзнято і, як нам відомо, зараз команда проекту активно продовжує виїзди та зйомки. Яким ви запланували другий сезон? Сюрпризи будуть?

-Я.А.: Цей сезон однозначно стане початком розширення географії програм. Перший випуск – з Тернопільщини, села Горошова, де щорічно відбувається наймасовіша Маланка в Україні. Для нас було важливо не пропустити час різдвяної коляди і приїхати до людей тоді, коли є чи не найкраща нагода співати разом – щедрувати, колядувати, водити вертепи… Саме тому ми зараз активно знімаємо і вже просто фізично не встигаємо виїхати скрізь, звідки приходять запрошення від громад. Мій Фейсбук, як і наша офіційна сторінка каналу «Перший Західний», і Іванчина сторінка переповнені запрошеннями і пропозиціями, кожна з яких для нас надзвичайно приємна і почесна. Ми обов’язково завітаємо до всіх, хто нас чекає! Можливо, щоправда, це буде у п’ятому чи восьмому сезоні! (сміється – авт.)

-І.С.: Досвід першого сезону говорить нам про те, що проект точно буде трансформуватися. Ми аналізуємо все, що відбулося, робимо висновки, зважаємо на критику і зауваження. Вже точно знаю, що зростатиме вага експертної фахової оцінки співу фіналістів програм, ми вже можемо з упевненістю казати, що співаки з народу таки повинні отримувати професійну оцінку музичних експертів, а не лише підтримку вболівальників. Можливо, будуть і деякі зміни у правилах шоу. Головне – і це точно залишиться без змін – «Караоке на селі» і надалі залишатиметься проектом, який приїжджатиме до людей з метою вислухати, розрадити, розвеселити і подарувати найкращі миті щирих емоцій, рідного душевного співу  колі друзів. Отож, якщо ви ще не співаєте, то ми їдемо до вас!

Залишити відповідь