Цікаве

Фестиваль вишиванки у селі Дидятичі на Мостищині


Колись через її носіння відправляли у заслання та навіть вбивали, а сьогодні це популярний атрибут серед багатьох колекцій модних дизайнерів України і світу. У селі Дидятичі на Мостищині цими вихідними відбувся щорічний фестиваль вишиванок. Тут серед зібраних експонатів національного одягу українців можна було побачити й ті, яким вже понад сто років.

 Любов до вишиття у пані Надії з дитинства. Пам’ятає, як мама водила хрестиком і розповідала, що кожен орнамент на полотні має своє значення. Ось і сьогодні одягнула свою стареньку сорочку, що вишивала разом з матір’ю в юнацькі роки.

Надія Ворожбит, уродженка с.Дидятичі

«Вона мені рідна, знаєте, нагадує дитинство, нагадує маму, нагадує всі свої дитячі роки. Наскільки наші батьки цінили культуру і багатство нашої країни. Тоді ж не було ні ниток стільки, ні грошей,.. але як вони вишивали».

На фестивалі вишиванок у Дидятичах представили чимало різновидів сорочок – автентичні стародавні та сучасні, різних кольорів та з безліччю орнаментів. Є тут і екземпляри сторічної давності. Святкову атмосферу тут доповнили відтворена старовинна хата, солом’яні копиці, пісні художніх колективів та смачні пригощання місцевих господинь.

Зоряна Цюпак, мешканка с.Дидятичі

« Відверто, Дидятичі ще такого не бачили, це дійсно дуже шикарне, дуже урочисте свято».

Олег Філь, мешканець с.Завидовичі

«Це все наше, наше рідне, наші діди-прадіди того дотримувалися, так само і нам треба то передавати нашим дітям, внукам».

Організовували свято всі разом – і влада, і громада. Такі події дають можливість відроджувати національні традиції та звичаї, а відтак берегти і передавати їх з покоління в покоління, вважають організатори та гості свята.

 Іван Цюпак, сільський голова Дидятицької сільської ради

«Спочатку був фестиваль «Пісенна козаччина», другий фестиваль «Хліба» пройшов у нас, і сьогодні втретє проходить фестиваль «Вишиванки». Що планували, це вдалося, що планували, це зробили. Маємо свою атрибутику, маємо місцеві колективи, які беруть завжди участь».

Ярослав Дубневич, народний депутат України

« Я надіюсь, що з кожним роком цей фестиваль буде крокувати надалі по Мостищині, по всій Львівщині, і наше молоде покоління буде долучатися до збереження українських традицій».

Фестиваль вишиванки мандрує Мостищиною. Щороку його проводять в іншому населеному пункті. Нагадаємо, минулого року його відзначали у селі Соколя.

Залишити відповідь