Цікаве

Фотосесія літніх людей.

Незвичну фотосесію для самотніх пенсіонерів влаштувала львівський фотограф Вікторія Істоміна. Мисткиня зізнається: у неординарній манері хотіла показати плинність людського життя: від народження і до старості.

Ця пані з яскравим волоссям – Олена Яківна. Вона у пансіонаті мешкає уже три роки. Жінка переїхала до Львова із Краматорська тоді, коли там замайорів триколор. Зізнається: жити у страху та під постійними обстрілами їй, пенсіонерці, було уже не сила. За годину зібрала речі та виїхала з окупованого міста останнім автобусом. Старенькій – 82 роки і у неї немає сім’ї.

Олена Ртищева  – учасниця фотопроекту

«У Краматорську телевишка стояла, то вона одну ніч під одним прапором, другу під іншим, поки її не повалили, залізницю покрутило. Я собі просто сказала: Олена, ти ж знаєш, що буде, чого ти чекаєш, і чого ти сидиш, поки є можливість тікай». 

Втім сьогодні про погане ані слова. Замість звичних домашніх халатів пенсіонери вбрали плаття з квітами та костюми, бо вони  – фотомоделі. За хвилину до фотосесії, як справжня жінка, Олена Яківна наводить красу. Перед спалахами камер вона уперше, зізнається трохи нервує.

Олена Ртищева  – учасниця фотопроекту

«То я мабуть вперше в житті буду фотозіркою, то мені так якось навіть чудно. І я колись така була, давно давно».

Коли ж старенькі тремтячими руками беруть немовлят – у них відразу міняється вираз обличчя. Більшість  – самотні. Натомість пан Роман – дідусь із досвідом. Має трьох онуків, втім скаржиться, що вже й забув як виглядають, бо  приїжджають до пансіонату рідко.

Роман – учасник фотопроекту

«Приїжджали до мене ті внуки старші, в 4 клас ходять, близнята хлопчик і дівчинка, приїжджали, але все одно скучно»

Ані малюки, ані старенькі перед спалахами не капризують. Про незвичайну фотосесію батьки немовлят дізналися із соціальних мереж. Кажуть, на участь погодилися без вагань.

Анна Павлів – мама немовляти

«Старші люди, вони як і немовлята дуже потребують уваги і тепла, і ця ідея мені дуже сподобалася. А Софія наша теж хоче попробувати себе у ролі фотомоделі».

Соціальний проект реалізувала фотограф Вікторія Істоміна. У світлинах хотіла показати красу старших людей та їхній життєвий досвід. Каже, починала знімати своїх дідуся та бабусю, а потім зрозуміла, що  її уваги потребують самотні.

Вікторія Істоміна –  фотограф

«Ці старенькі немічні, і немовлята вони немічні це і контраст, і порівняння, і ті, і ті потребують якоїсь уваги, якогось піклування. Вони завзято йдуть на фотосесію і позують, і з ними одне задоволення працювати».

Не лише заради мистецтва, але й щоб допомогти стареньким грішми. У пансіонаті негайного ремонту та оновлення обладнання потребує пральня. Працівники нарікають, цим машинкам більше 50-ти років і вони уже заіржавіли до дірок. А щодня тут треба прати 200 кілограмів речей.

Аби зібрати гроші на нову техніку, усі світлини продадуть на благодійному аукціоні. Він відбудеться уже наприкінці березня. 

Залишити відповідь