Цікаве

Готуй сани влітку!

Готуй сани влітку, – каже відома приказка. А ремонт заверши восени – продовжують її працівники ДТЕК Добротвірської ТЕС. Теплоелектростанція забезпечує світлом майже 60 відсотків потреб Львівської області. Саме тому дуже важливим є підготуватися до осінньо-зимового періоду, коли споживачі використовують значно більше електроенергії. 

 

Нагадаємо, станція вперше подала світло до осель понад 60 років тому,  обладнання потребує постійного дороговартісного ремонту. Відтак зараз триває оновлення надважливого 7 енергоблоку, який виробляє чверть всієї електроенергії, яку продукують у Добротворі.

Микола Михалевич – майстер турборемонтного цеху

«Ми виконуємо роботи по турбоагрегату і допоміжному обладнанню ТГ 7. Для того, щоб ми могли пройти зимовий період нормально, без проблем».

 

 

Заміна млинового вентилятора, ширмового перегрівача, а також обладнання для кращого очищення від шкідливих викидів до атмосфери – ремонт цього енергоблоку для Добротвірської ТЕС коштує майже 40 млн. гривень. Для пересічного ж споживача все це означає, що взимку на Львівщині гарантовано світло буде.

 

Олег Івахів – головний інженер ДТЕК Добротвірська ТЕС

«На даному етапі ми проводимо середній ремонт. Він проводиться для того, щоб відновити повністю працездатність самого блоку. Тобто відновити його техніко-економічні показники, а також номінальні параметри».

 

Відомо, що теплова електрична станція працює на вугіллі. Вугілля згорає у котлі і нагріває воду, перетворюючи її в пару.  А далі вона подається у турбогенератор, де енергія пари перетворюється в електричну. Власне, яку й передають споживачам. Знаково, що цьогоріч ТЕС за 9 місяців роботи купила понад 520 тисяч тонн вугілля у шахтарів Львівсько-Волинського басейну.

 

 

Олег Таращук – директор ДТЕК Добротвірська ТЕС

«У цьому році ми  збільшили  приблизно на 39% закупівлю вугілля Львівсько-Волинського басейну. Така тенденція є. Вугілля у нас є, але зараз ми активно займаємося його накопиченням для того, аби пройти нормально осінньо-зимовий період».

 

Ремонтні роботи на сьомому енергоблоці планують завершити до 14 листопада. І тоді перейдуть до заключного етапу цьогорічної ремонтної кампанії – планового ремонту турбогенератора №5. Вартість усієї ремонтно- інвестиційної кампанії 2017-го року на Добротвірській ТЕС становить 200 мільйонів гривень.

Залишити відповідь