Цікаве

Громада своїми руками


Зміни – заради комфортного життя. Ще декілька років тому про активний відпочинок на гойдалках чи гірках дітлахи із села Перекалки могли лише мріяти. До цього часу дозвілля проводили хіба вдома. Жодних розважальних закладів чи облаштованих майданчиків поруч не було. Виправити ситуацію вирішив Мар’ян Харко – тато трирічного Назарка. Для цього взяв участь у проекті компанії ДТЕК «Громада своїми руками».

МАРЯН ХАРКО – учасник проекту «Громада своїми руками»

«Компанія виділила нам 50 тисяч гривень, за ці кошти ми придбали усе, усі дитячі майданчики, обладнання. Тепер дуже зручно, діти і батьки можуть вийти собі на загальну територію, нікому не докучають і навпаки тішить, що діти мають де можна разом дружно бавитись».

Зробити життя кращим і у своєму населеному пункті, долучившись до програми, вирішила Надія Орел. Разом із односельцями розробила проект енергоефективності, завдяки якому нарешті облаштували вуличне освітлення.

НАДІЯ ОРЕЛ – учасниця проекту «Громада своїми руками»

«Освітити село, щоб комфортніше жилося людям, добиратися в нічний час на роботу, так як в нас багато людей працює. Ми освітили повних три вулички, поставивши 24 енергозберігаючих лампи».

 

Проект спрямований, аби допомогти ініціативним громадам поліпшити благоустрій. А ще – налагодити співпрацю між бізнесом, мешканцями та владою. Учасниками можуть стати жителі Добротвору та прилеглих територій. Для цього потрібно захистити свою ідею перед конкурсною комісією та громадою. Найкращі пропозиції профінансує ДТЕК. Учасники також повинні долучатися, їхня частка має становити 10% від вартості проекту. Вони самостійно дбають про встановлення техніки, приладів чи облаштування території . Масштабним проектам коштами допоможе і місцева влада.

 

ТАРАС КЕЛЕБЕРДА – Голова Кам’янка-Бузької районної ради

«У 2016 році це було приблизно в межах чотирьох мільйонів, у минулому році це було трошки менше, в межах 2-3 мільйонів. Це велике сприяння і допомога владі в подальшому утримувати ці заклади чи створювати дальше якісь більш зручніші і комфортніші умови для навчання чи надання там відповідних послуг».

Така співпраця триває вже п’ять років. Аби обговорити, що вдалося за цей час, найактивніших учасників зібрали на Форумі Лідерів. Цьогоріч він відбувається вперше, і саме на Львівщині.

ІРИНА НІКІТІНА – директор Агенції місцевого економічного розвитку Кам’янка-Бузького району

«Мета форуму – зібрати лідерів громади, які брали участь в конкурсі «Громада своїми руками» з 2013 по 2018 рік, підвести підсумки п’ятирічної роботи та напрацювати цікаві ідеї, цікаві пропозиції для роботи на наступні роки».

За час роботи ДТЕК у Львівській області, представники компанії інвестували у програму соціального партнерства щонайменше 30 мільйонів гривень. Загалом за п’ять років втілити у життя вдалося понад сто проектів.

 

ВІКТОРІЯ ГРИБ – керівник напрямку сталого розвитку ДТЕК Енерго

«Основні напрямки співпраці компанії ДТЕК з територіями присутності бізнесу – це охорона здоров’я, соціальна інфраструктура, енергоефективність, підвищення активності громад і поліпшення бізнес-середовища».

Ініціативні мешканці Добротвора та всього Кам’янка-Бузького району отримали можливість поліпшити благоустрій, розвиватися творчо, створювати умови для дозвілля дітей та молоді. Цьогоріч у проекті «Громада своїми руками» перемогу здобули автори ще 26 проектів. І вони, і організатори одноголосно запевняють: на цьому не зупиняться, й надалі спільно дбатимуть про свій дім.

Залишити відповідь