Цікаве

Красуні та розумниці. Жінки на ДТЕК Добротвірська ТЕС

 

Сьогодні вони керують державами, створюють винаходи та навіть літають у космос. А ще декількасот років тому вони – жінки, лише мріяли про такі досягнення.  XXI століття можна сміливо назвати епохою прекрасної статі. Адже сучасні красуні кожного дня руйнують стереотипи і доводять, що нічим не поступаються чоловікам. Про тендітних із, здавалося б, нежіночою професією у сюжеті із ДТЕК Добротвірська ТЕС.

 

 

Із зачіскою, макіяжем та манікюром Зиновія Сологуб щодня вже понад 30 років приходить на роботу. В турбінному відділенні котлотурбінного цеху серед робітників вона – єдина жінка. Тут свій образ доповнює не підборами чи сукнею, а яскравою каскою, захисними окулярами та робочими рукавицями.

ЗИНОВІЯ СОЛОГУБ  – машиніст-обхідник турбінного устаткування котлотурбінного цеху ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Загальне наше завдання – безперебійне постачання електроенергії споживачу. І не менш важливе, в селище ми подаємо гарячу воду і опалення. Дуже треба контролювати. Напевне, розслабитися більше ніж на півгодини, щоб забути про це, не можна. Я привикла. Я ту роботу люблю. Навіть не уявляю себе на іншій роботі вже.»

На відміну від пані Зиновії, Надія Маїк не єдина представниця прекрасної статі на Береговій насосній станції. 26 років стежить за тим, аби вода до ТЕС надходила безперервно. Контролює показники на насосах та рівень води у річці.

НАДІЯ МАЇК  –  машиніст берегових насосних станцій турбінного відділення ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Як приходять сюди люди, такі, ну зовсім другі, говорять, ой, як ви тут працюєте? Тут шум такий! Але ми вже привикли, нам вже просто так вже ті насоси шумлять – так як музика…»

Інженер Добротвірської ТЕС Олег Тумко розповідає, що  з-поміж двохсот жінок, які  працюють на електростанції, таку специфічну роботу виконують одиниці. Для тутешніх чоловіків – вони справжні героїні.

ОЛЕГ ТУМКО – інженер котлотурбінного цеху ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Тут не кожна жінка може працювати, звичайно. Тому що тут складне високотехнологічне обладнання, масивні деталі і насоси великі, потужні. Для мужчин це важко, а що вже говорити за чарівних, ніжних жінок. Але Богу дякувати, вони працюють, нічим не поступаючись перед сильною половиною світу.»

Енергію корисних копалин ДТЕК Добротвірська ТЕС перетворює у теплову та електричну вже понад півстоліття. Роботу станції щодня забезпечує майже тисяча працівників. Більше 200-от з них – представниці прекрасної статі.

Залишити відповідь