Цікаве

Місто лелек

Маленькому Серафимчику лише три дні. Мама Василина тішиться, хлопчик народився богатирем: дуже багато їсть і майже увесь час спить. Жінка радіє, малюк уже третій у їхній родині.

Василина Лелик – породілля.

«Мені пообіцяли двоє старших синів, що будуть допомагати. Ми стараємся для України, щоб нас все ж таки було багато, щоб ми були найкраща нація».

І таких молодих мамочок у пологовому лише зараз більше двадцяти. За останніми підрахунками, у місті 30 тисяч мешканців, серед них  9 тисяч – дітлахи. Місцеві кажуть, одним малюком у родині тут не обмежуються. У середньому батьки виховують троє-четверо дітей. Деякі плекають аж десятьох чад.

У місті так багато дітей, що іноді навіть педіатрів на усіх малюків не вистачає. Майже увесь час народжуються дівчатка, хлопців бракує. Часто з пологового матусі виходять з двома, трьома малюками, і навіть з четвернею на руках. 

Степан Олійович – заступник головного лікаря Новояворівської районної лікарні

“Є сім’ї, де народжуються двійні, це 10 – 11 сімей щорічно. Щоправда у нас торік було лише 3 сім’ї, де народилися двійні, була і трійня”.

Кількість дітлахів росте, а от місць у дитячих садочках катма, скаржаться батьки. Зараз своєї черги до дошкільного закладу чекають майже 300 малюків. Утім чекати на будівництво нових навчальних закладів доведеться ще довго, у місцевому бюджеті – велика діра.

Василь Муравель – міський голова Новояворівська

«В бюджеті коштів на забудову дитячого садка немає, зараз це баснословні гроші, а от якби був інвестор, який би прийшов і збудував приватний дитячий садок, то бажаючих туди б було багато в нас».

Медики жартома наголошують: роботи, мовляв, незабаром у них побільшає. Адже пік народжуваності чомусь припадає на травень та червень. Лише зараз у Новояворівську понад 700 мешканок при надії. 

Залишити відповідь