Цікаве

Проблеми шахтарів вирішуються


Останніми днями до шахт Львівщини прикута особлива увага – гірники страйкують, перекривають дороги, вимагають виплати своїх зарплат.

Загальна сума боргу перед шахтарями перевищила 500 мільйонів гривень – грошей вони не бачили ще з березня.

Віталій Жуков – шахтар

«Коли закінчиться весь той безлад, чому шахтарі постійно випрошувати свої гроші? Постійно. Скільки я пам‘ятаю. Я працюю вже шахтарем в третьому поколінні. Мій дід випрошував гроші, мій батько теж. Ми як ті бідні стоїмо: дайте нам наші гроші».

Олег Ярема, шахтар

«Нам з березня не платять гроші. Ми не маєм за що годувати своїх сім’ї, дітей, жінок. Просто у нас виходу нема інакшого. В нас просто не платять зарплату і все. Одна вимога проста і легенька: дайте гроші. Зарплату. Ту, що ми заробили в шахті на колінах».

Шахтарів Львівщини почули в урядових кабінетах. Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зустрівся у Червонограді з гірниками, де обговорив нагальні проблеми вугільників – як із зарплатною заборгованістю, так і з відвантаженням вугілля.

Остап Семерак – міністр екології та природних ресурсів України

«Мав зустріч з шахтарями у Червонограді і абсолютно погоджуюся з їхнім незадоволенням, але абсолютно підтримую те рішення, яке сьогодні уряд приймає по реструктуризації  цієї заборгованості, сьогодні ми урядом виділяємо ці кошти».

Також Міністр екології, як представник Львівщини, став ініціатором зустрічі шахтарів «Львіввугілля» з вищим керівництвом Кабінету міністрів. З урядовцями представники профспілок зустрілись 12 червня. А вже наступного дня гірникам перерахували заборговану зарплату за березень. Друга частина виплат – у розмірі 50 мільйонів гривень –  надійшла у п’ятницю.

Залишити відповідь