Цікаве

Рейдери атакують ТРЦ «Victoria Gardens»


Найбільший на Західній Україні торгово-розважальний центр «Victoria Gardens» намагаються захопити, – заявляють представники підприємства і показують відео з камер спостереження за 23 червня. На кадрах видно, як молодики спортивної статури проникають у будівлю й вибивають двері одного із приміщень.

А ось цей чоловік, стверджують управлінці центру, – Оджаклі Айтач, колишній керівник центру. Його звільнили з посади ще у грудні 2016-го власники іноземної компанії, якій належить товариство «Фенікс капітал», що й володіє львівським комплексом. Утім, за півроку Айтач заявив, що, мовляв, він – знову директор. І додав, що й власник тепер за даними єдиного держреєстру – начебто – новий.  Представники «Victoria Gardens» називають такі дії незаконними.

Євгеній Король, директор ТОВ «Фенікс капітал»

«Були підроблені документи на території Туреччини. За підробленими документами ввели в оману нотаріуса на території Туреччини, начебто від імені акціонерів було видано доручення українському громадянину на продаж. 80 мільйонів доларів США інвестиція у будівництво такого торгівельного центру, за сто тисяч гривень він продав компанію власника»

Він – тобто продавець – це Юрій Губін. До компанії-засновника центру, переконують у «Victoria Gardens», не має жодного стосунку. Натомість у власному резюме на «Vork.ua» вказує: 15 років працював у правоохоронній сфері  – СБУ та податковій.   Покупець же – Петро Бігун. Із жодним із чоловіків зв’язатися нашим журналістам не вдалося, на телефонні дзвінки не відповідають. За даними сайту «Наші гроші», Петро Бігун – колишній слідчий прокуратури. Що цікаво, за даними цього ж ресурсу цьогоріч він начебто отримав у подарунок квартиру у Києві і взяв у борг 1,85 млн. грн. від генерал-майора СБУ часів Януковича. Однак, запевняють юристи фірми «Аміда», купівлю-продаж здійснили за підробленими дорученнями.

Андрій Потинський, керуючий партнер юридичної фірми «Аміда»

«В статуті було зазначено, що будь-який документ, який видається іноземною компанією є дійсний за умови підпису двома директорами одночасно, вони виготовляли два окремих доручення»

Тоді на інцидент відреагували правоохоронці й зміни до електронного реєстру скасували за рішенням Господарського суду Львівської області від 27 липня. А попередніх власників відновили. Утім, 15 вересня так звана спроба рейдерства повторилась вдруге. Імена  у базі знову змінили тепер уже столичні реєстратори. І знову за тими ж начебто фіктивними документами та з порушенням законодавства, запевняють юристи.

Андрій Потинський, керуючий партнер юридичної фірми «Аміда»

«Будь-який державний реєстратор може здійснювати дії щодо юридичної особи і здійснювати реєстраційні дії тільки тих юридичних осіб, які знаходяться у межах області його діяльності»

У справі щодо «Victoria Gardens» відкрито уже 6 кримінальних проваджень. Вони на стадії досудового розслідування. Ми очікуємо відповіді правоохоронців на наш інформаційний запит. Нині ТРЦ продовжує працювати, адміністратори посилили охорону, адже побоюються нової спроби силового захоплення.

Сергій Овчинніков, член ради директорів ТРЦ «Victoria Gardens»

«Іноземний інвестор, який повірив у майбутнє України і вклав декілька десятків мільйонів доларів, створив понад тисячу робочих місць на цьому об’єкті, потрапив у незрозумілу ситуацію – його тепер позбавляють права власності на цей обєкт».

Тим часом в адміністрації торгового центру заявляють: звертатимуться до Міністерства юстиції і народних депутатів, аби відстояти свої права. Стежитимуть за ситуацією і наші журналісти.

Залишити відповідь