Цікаве

Сонячні закохані.

Найдієвіші ліки для них – спорт. Обоє уже декількаразові чемпіони не лише Європи, але й світу з катання на гірських лижах, плавання та легкої атлетики. Львівські олімпійці об’їздили півсвіту, щоб взяти участь у змаганнях. І це не межа! Особливі спортсмени впевнені, підкорили ще не усі омріяні вершини.

Вони радо зустрічають гостей у домі, а з їхніх облич майже не сходить посмішка. Оксана та Роман – особливі молоді люди. Хлопцеві – 29 років, Оксана молодша, їй недавно виповнилося 24. Ще при народженні в обох лікарі діагностували синдром Дауна. Втім вони не опустили рук, а сенс життя знайшли у спорті. Саме він і поєднав серця. Пригадують, три роки тому вони зустрілися на черговому чемпіонаті у Китаї, а додому поверталися уже по вуха закоханими. Відтоді одне одного не залишають ані на мить.

Оксана Угрин та Роман Солтис – спортсмени

«Рома мене знайшов у спорті, на змаганнях і так тепер він без мене жити не може, Оксана, йди їсти, Оксана, йди каву пити, завжди каже до мене. Ми все робимо разом, разом дивимося телевізор, готуємо їсти».

Разом зараз і підкорюють спортивні вершини. Лише у колекції Романа  – – понад 30 золотих та срібних медалей, десятки різноманітних кубків. Закохані пишаються: нагород у них так багато, що для усіх відзнак на домашніх поличках  уже місця  бракує. 

Вони одягають свою щасливу олімпійську форму і кожного ранку мчать на тренування.  Біг, плавання та катання на гірських лижах. І це ще неповний перелік видів спорту, які опанували особливі львівські спортсмени. Зараз Оксана та Роман саме готуються до чергових змагань за кордоном. Деколи займаються навіть по 4 години на день. Запевняють, втоми від улюбленої справи ніколи не відчувають. Головне, що тренуються завжди разом.

Юрій  Байцар – тренер

«Тим дітям потрібно якесь заняття, щоб вони знайшли себе, хтось у музиці, хтось у малюванні, вони ж знайшли себе у спорті, вони фактично тим живуть, вони думають, що спорт то їхня робота».

Америка, Китай, Греція та Німеччина. Львівські спортсмени об’їздили більше 40-ка країн, де брали участь у міжнародних змаганнях для людей з розумовими вадами. Втім навіть попри такі досягнення, вдома  тренуватися олімпійським чемпіонам просто ніде. Щодня подружжя займається на подвір’ї дитячого садочка. Неподалік орендують маленьке приміщення, яке переобладнали під спортзал. Втім поміж тренажерів і розвернутися ніде.

На особливих спортсменів держава не виділяє ані копійки, бідкається мама Романа. Купівля спорядження, а також поїздки за кордон повністю за гроші батьків. Зізнається, лише вперше цього року спонсори подарували олімпійцям нові лижі.

Любов Солтис – мама спортсмена

«Я жодного разу не взяла від держави, ні копійки. Коли вони отримують медалі, коли з поміж сотень їх викликають на трибуни, я сама радію більше ніж вони, їхні досягнення, вони дійсно рвуться до спорту”

Утім самим чемпіонам до грошей та нагород зараз  немає діла. Всі розмови лише про весілля. Понад усе Оксана та Роман мріють нарешті одружитися. Уже навіть купили обручки.

Оксана Угрин та Роман Солтис – спортсмени

«Я дуже мрію, щоб Роман був у білому костюмі, а я в білій суконці, біле  волосся, красива, гарна. Ми свою сім’ю хочемо, уже щоб жити без батьків».

Львівські олімпійці переконані – попереду у них ще багато перемог.

Залишити відповідь