Цікаве

Там де народжується світло


Першокурсники зрозуміли: шахтарі та енергетики, немов голка з ниткою. Без роботи одних зупиниться виробництво інших.   

З екскурсоводом познайомилися і одразу ж до розповідей. Ось вона – величезна гора вугілля, звідкіля й розпочинається увесь процес. На ДТЕК Добротвірській ТЕС використовують лише українське паливо.  Забирають  продукт видобутий у Львівсько-Волинському вугільному басейні. Щодня на теплоелектростанції спалюють до 4 тисяч тон чорного золота.

Олег Тумко, інженер котлотурбінного цеху ДТЕК Добротвірської ТЕС. «Покажемо, куди іде вугілля, яке добувається в Червонограді, ми його спалюємо і натомість повертаємо елекроенергією, задовільняючи Львівську область практично на дві третини електроенергією. Тобто, що їхня праця, не пропадає марно».

Продемонстрували першокурсникам й спеціальні млини, які подрібнюють чорні брили і лише в пилоподібному вигляді вугілля спалюють у котлах.  А далі пара потрапляє до серця електростанції – турбіни. Майбутні гірники та електрогазозварники від побаченого у захопленні.

Юрій Романюк, студент  Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею: «Тут є потужні фільтри, які не дозволяють викидати сажу й інші важкі частки до атмосфери».

Назарій Білецький, студент Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею: «Я шахтар-підземник і мені цікаво, куди буде йти вугілля, яке я буду видобувати і що з ним буде».

На підприємстві – майже  тисяча працівників. Зараз формують цех технічного обслуговування, тому чимало посад поки вакантні. Керівництво сподівається,  можливо серед студентів-відвідувачів, майбутні колеги.

Олег Таращук, директор ДТЕК Добротвірської ТЕС: «Ми співпрацюємо з підприємствами Львівського вугільного басейну, підтримуємо стосунки, як у телефонному режимі, тому що ми є контрагенти і станція отримує на щомісячному споживанні вугілля десь до 40%. Тобто  ми десь з початку року забираємо все вугілля, яке видобувається Львівсько-Волинським басейном».

Нині енергетики активно готуються до осінньо-зимового сезону. Перевіряють обладнання, усувають поламки.  Бо з настанням короткого світлового дня повинні працювати на повну потужність, аби струм був у кожній оселі. 

Залишити відповідь