Цікаве

У Львові відкрили пам’ятні дошки Героям – Юрію Руфу та Олександру Капіносу


Юрій Руф та Олександр Капінос. Вони обидва страшенно любили Україну, були затятими українізаторами, просвітниками, рушіями національної ідеї. Тепер портрети Героїв прикрашають стіни рідного вишу – Національного лісотехнічного університету.

Днями видатних студентів – Олександра та Юрія – вшановували молитвою, розповідали, як пощастило познайомитись. Сашко Капінос ще в університеті брався організовувати вечорниці, цитував одноліткам Шевченка, Чорновола. Популяризував вишиванки, і все українське. Й не дивно, що під час мовного майдану й Революції Гідності протестував. Його поранили в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р. Загинув.

«Ти твердо йшов дорогою життя, обрав життя і до кінця не схибив», – так про Олександра Капіноса (“Кременя”) писав Руф. Своїми віршами надихав і мотивував. Юрій Дадак уміло поєднував викладання в рідному університеті (був доцентом) з громадською діяльністю. 24 лютого 2022-го обрав шлях воїна. Але і там продовжував свою місію попри восьмигодинні бої з окупантами. 

Був бійцем 24 ОМБ імені Короля Данила. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Загинув від ворожого обстрілу 1 квітня 2022 року під час повномаштабного вторгнення Росії в Україну.

У бібліотеці Національного лісотехнічного університету – жива інсталяція. Звучать рядки віршів Юрія Руфа. За допомогою QR-кодів, які розташовані на виставці, можна почути слова і побачити Юрка, його поезію, відчути, як він читав, як декламував.

«Слава нації, смерть ворогам» – така назва виставки плакатів, яку створили студенти вишу. Поряд з портретами випускників, які стали Героями, патріотичні малюнки, які оспівують воїнів і насміхаються з терористичного режиму Московії. 

Побачити роботи мали змогу не лише самі студенти, експонували роботи на виставках в різних областях України. 

Залишити відповідь