Цікаве

Усе для мешканців та туристів


15 кілометрів доріг. Саме стільки комунальних шляхів у смт Славське, селах Грабовець, Хащовня, Верхня та Нижня Рожанка і Ялинкуватому за поточний рік відремонтували  у Славській ОТГ власним коштом за сучасними стандартами.

Цей відрізок проклали за останні два роки, відколи сім населених пунктів об’єднались довкола Славська в одну територіальну громаду. Однак шанс на швидкий і потужний розвиток громада дістала тільки тоді, коли компанія ОККО зареєструвалася тут та почала платити податки до бюджету громади. І сьогодні ОККО можна назвати головним інвестором відродження Славська і 7 довколишніх сіл. При цьому громада сама обирає, на що гроші слід витрачати насамперед.  Серед пріоритетів, зрозуміло, – оновлення доріг.

Ольга Безушко, начальник відділу туризму та комунікацій Славської ОТГ

«Обєднана громада має можливість розвиватися, в загальному це за рахунок великого платника податків. У  2019-му році на ремонт комунальних доріг з місцевого бюджету було виділено понад чотири мільйони».

А коли у затишному містечку та ще й добрі дороги – то це накращий спосіб привабити ще більше туристів. За рік у курортному Славському побувало 700 тисяч мандрівників. Отож, громада розвивається і завдяки спільній праці з інвестором вона за фінансовими показниками  – серед найуспішніших в Україні. Головне, що тут дбають не тільки про комфорт туристів, а насамперед  про добробут місцевих мешканців. І життя людей змінюється буквально у них же на очах.

 «Дороги, якість дороги взагалі змінилась у кращий бік».

 «Освітлені вулиці, техніку закупили: грейдер для обслуговування населення, екскаватор».

 «Усюди зміни є, наприклад, у нас аптеки ще відкрилися, ремонт у лікарні – дуже багато усього зробили».

Окрім дорожньої інфраструктури, у Славській громаді дбають і про медицину. За кошти, що їх отримали, як платежі до бюджету від ОККО відремонтували лікарню і придбали нове устаткування.

Віталій Євтух, лікар-травматолог КНП «Славська міська лікарня»

«Облаштували нам малу операційну, замінили стіл, який до цього був 56-го року виробництва, зараз сучасний маємо, освітлення».

По-сучасному проводять і діагностику. За двісті тисяч оснастити лабораторію.

Оксана Каменєва, працівниця лабораторії

 «Тепер у нас є колосальні можливості робити дуже багато різних аналізів, чого раніше в нас звичайно не було, ми робимо біохімічний аналіз крові, це печінкові, ниркові проби. За такі аналізи однозначно платять, і чималі кошти, а у нас це все безкоштовно, усе це фінансується, реактиви закупляються».

Зміни відчули і пацієнти стаціонару. Раніше у приміщеннях не було навіть гарячої води. Тепер буквально все нове: від стін та освітлення до постільної білизни.

Любов Білинець, пацієнтка КНП «Славська міська лікарня»

 «То були стіни побиті дранкою, штцкатурка сипалася, рукомийників не було, води не було, підлоги були трухляві. Нині усе добре».

А їдальня, ванна і вбиральня нині не гірші, ніж у готелях курортного селища. Славська лікарня – одна з лідерів медреформи в регіоні.

Оксана Зенинець, головний лікар КНП «Славська міська лікарня»

 «Одразу нам виділили мільйон на розвиток і мільйон на оснащення, це дуже великі кошти. Відколи існує ОТГ, ми уже встигли перекрити три будівлі, які перебували у занедбаному стані. Ммісцева влада допомогла закупити нам компютери, ми створили компютеризовані робочі місця».

У планах – закінчити ремонт стаціонару й довершити палату інтенсивної терапії. А загальна філософія така – буде комфортно мешканцям – буде комфортно і туристам. 

Залишити відповідь