Цікаве

Єдина країна


Єдина країна. Майже чотири сотні маленьких спортсменів чи не з усіх регіонів держави приїхали до Добротвора – на традиційну дитячо-юнацьку спартакіаду. Виборюючи медалі – взялися за весла. 

Випробовували сили на водних доріжках хлопці та дівчата – від дев’яти до чотирнадцяти років. Долали двісті метрів та півкілометра – в каное і на байдарках.

Разом із господарями змагань першість виборювали веслувальники з Дніпропетровської, Донецької, Чернівецької областей, Івано-Франківщини та Волині.

Ігор Слівінський, директор ДЮСШ «Добротвір», головний суддя змагань

«У нас 180 учасників змагань, це рекордна кількість. За правилами змагань, вони проходять попередні заїзди, півфінальні заїзди, і потім визначають  фінальний, дев’ятку найсильніших».

Веслування – олімпійський вид спорту. Й саме у таких змаганнях гартуються майбутні чемпіони. Додати швидкості, не втратити рівновагу й боротися до останнього. Таке завдання максимум. Адже долю вирішують – соті секунди. 

Михайло Струтинський, спортсмен із Бережан (Тернопільська область)

«Найважче було дотримати до кінця, бо після 150 метрів стало так тяжко веслувати, але головне перетерпіти і буде нормально».

Андрій Павлишин, спортсмен із Бурштина (Івано-Франківська область)

«Цей спорт тяжкий тим, що треба дуже довго тренуватися, аби виграти».

Олександра Ковальська, спортсменка із Бережан (Тернопільська область)

«Минулого року, як я була на цих змаганнях, я була друга, і мене дівчина, яка була перша, навіть не помічала, а цього року я її обігнала і я дуже рада»

Поки одні розсікають водне плесо, інші – гарцюють на зеленому газоні.  Змагаються за трофеї у футбольному турнірі.

Михайло Демчук, тренер від соціального проекту «Давай, грай!» у Добротворі

 «Є у нас 11 команд, поділених на дві вікових категорії. Кругова система, команда грає кожна з кожною, два тайми по 15 хвилин, це в молодшій групі, а в старших два тайми по 20 хвилин»

Борються за кубок та – єднають країну. Саме така ідея спартакіади, яка зібрала учасників від Львівщини й до Луганщини. 

Спартакіаду «Єдина країна» проводять у Добротворі уже вп’яте. Третій рік поспіль до ініціативи фінансово долучається компанія ДТЕК. Це гарний спосіб мотивувати дітлахів займатися спортом.

Степан Войчук, менеджер із взаємодії з місцевими органами влади ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Компанія ДТЕК вже не перший рік проводить дану спартакіаду і підтримує не тільки таким чином розвиток здорового способу життя, взагалі спорту, дитячого спортую На цій спартакіаді вже 17 міст представлено, тобто з різних регіонів, а це понад 370 учасників цього року».

Найкращі веслувальники отримали медалі та подарунки. Футбольне «золото» повезуть додому гравці з Енергодара та Бурштина.

Залишити відповідь