Цікаве

Змінити правила: для прозорості і розуміння кожного кроку


Щоб громади Львівщини легко та  без ризиків долучались до конкурсів регіонального розвитку – потрібні удосконалення. Про це зазначає депутатка Львівської обласної ради від Української Галицької Партії Ірина Кравець.

Простіше оформити документи та перемогти у прозорому змаганні за фінансування, щоб у вашому населеному пункті, до прикладу, облаштували водогін чи стадіон.

Для цього розроблено нову комплексну програму. Вона передбачає три напрямки: конкурси мікропроєктів, регіонального розвитку та міжмуніципального співробітництва. Основа – відкритість оцінювання. Щоб учасники змагання бачили, за що отримують бали від кожного з експертів.

Ще одна пропозиція: зробити відкритими не лише бали, але й коментарі експертів. З ними учасники можуть ознайомитися на спеціально створеній онлайн-платформі. А ще у новій програмі пропонують скасувати конкурсну раду. А їх повноваження відповідно до проєкту розподілять між експертами. Вони ж, до слова, працюватимуть разом із постійно діючими депутатськими комісіями.

А ще – у конкурсі також потрібно поділити громади-учасники за рівнями: на багаті та бідні. Все, щоб зрівняти шанси на перемогу, тобто на виділення коштів з обласного бюджету. 

Також, вважає, варто змінити систему, щоб допомогти проєктам, які за минулі роки не завершили.

Фінальну долю цієї ініціативи визначатимуть на сесії Львівської облради.

Залишити відповідь