Цікаве

Знайти роботу за фахом, отримувати за неї гідну зарплатню чи перетворити хобі у прибутковий бізнес – можливо


Ще донедавна, Любов Мілюкова мріяла про роботу, яку б вона могла поєднувати з материнськими обов’язками. Відтак, жінка звернулась до Стрийського міськрайонного центру зайнятості, де їй одразу запропонували вакансію поводиря для незрячих.

«Ми спілкуємось взагалі про те, чи пряма дорога. Бо якщо є пряма дорога – ми можемо говорити про будь-що. Але коли є якісь перешкоди і ми йдемо по місту – то ми мусимо спілкуватися про те, що є якісь перешкоди».

Ось вже місяць Любов щоденно супроводжує вісьмох своїх підопічних у звичайних буденних справах.

Любов Мілюкова

поводирка для незрячих

«Супровід в поліклініку до лікаря, це супровід, наприклад, взуття здати людині, чи в магазин, закупка продуктів на базарі. Люди дуже вдячні, ти сама відчуваєш, що ти потрібна і люди задоволені».

Допомогли знайти роботу у центрі зайнятості й Уляні Ніцяпін. Нині вона щодня  із задоволенням пече для стриян щонайменше 20 бритванок запашної здоби: пухкенькі булочки, запашні слойки, солодкі кекси та рум’яні хлібці. Жінка розповідає: й подумати не могла, що хобі може стати її новою професією.

Уляна Ніцяпін

пекар

«Я вдома пекла, але освіти спеціальної не маю. Асортимент є й ситний, і солодкий, хлібів багато є. Хочеться, аби було багато асортименту. Хочеться, щоби був вибір, аби люди мали з чого вибрати і було б смачно».

Пишається своєю працівницею  власник пекарні Віталій Влах. Підприємець розповідає: за кілька тижнів стажування, Уляна освоїла фах. А нині за її булочками, щоранку вишиковуються черги. Власник підприємства задоволений, адже й старанну працівницю отримав, і державну компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску.

Віталій Влах

власник пекарні

«Центр зайнятості, як тільки я відкрив ФОП, звернувся до мене і запропонував мені взяти людей на стажування. Програма мені сподобалася тому, що ми беремо людей на стажування, вони перший місяць платять тій людині гроші, а потім я не плачу ЄСВ – 22 процента».

А ось цей чоловік довів: улюблена справа може приносити не лише задоволення, а й чималий прибуток. Ще з юності Василь Смерклополюбляв виготовляти з очерету різноманітні предмети побуту. Зараз з цих стеблин Василь  виробляє екологічні плити.

«Це кожну стеблину треба руками зложити, кожну скобу поставити, прижати, обрізати. Це потребує трохи часу».

Два роки тому реміснику вдалося перетворити хобі у невеличкий бізнес: селянин скористався пілотним проектом «Рука допомоги».

Василь Смеркло

приватний підприємець

«Одні плити йдуть на декорацію, другі йдуть на утеплення. Ну хто що хоче і кому яке замовлення потрібно. Я її започаткував тому, що то є екологічно чисте. Вся Європа зараз тягнеться до екологічно чистого. Тому, я подумав, що воно би мало працювати».

Очільниця Стрийського міськрайонного центру зайнятості розповідає: ще кілька років тому на одну вакансію претендували щонайменше двоє безробітних. Нині ж на ринку праці роботи вистачає для фахівців у різних галузях.

Романа Вишньовська

директор Стрийського міськрайонного центру зайнятості

«Впродовж року ми можемо запропонувати безробітним приблизно 4 з половиною тисячі вакансій. На сьогодні є від 120 до 150 вакансій –  ми маємо, що запропонувати. Ринок праці нині потребує фахівців різних спеціальностей».

Романа Вишньовська запевняє: лише цього року, у Стрийському міськрайонному центрі зайнятості допомогли знайти роботу п’ятьом тисячам безробітних.

Залишити відповідь