98% українців вірять у перемогу, – результати  опитування

Фото: ukrinform

Більше українців  почали вірити у перемогу.  98% респондентів ствердно відповіли на запитання, чи вірять вони, що Україна виграє війну. Такими є результати опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналітичних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI) 27-28 червня.

1% опитаних відповіли, що не вірять і ще 1% не визначилися з відповіддю. У попередньому опитуванні, проведеному в квітні, у перемогу України у війні вірили 97%.

Дії Збройних сил України повністю підтримують 88% опитаних, скоріше підтримують – 10%.

Переважна більшість українців не вірять, що поступляться територією російським загарбникам. 64% вважають, що Україна збереже всі території від своїх міжнародно визнаних кордонів у 1991 році після нинішньої війни. Ще 14% вважають, що Україна поверне собі територію, яка була під її контролем до нападу Росії 24 лютого.

На запитання, чи підтримують вони дії президента Володимира Зеленського  –  59% відповіли, що рішуче підтримують та 32% – що скоріше підтримують. Ще 5% – скоріше не схвалюють і 2% – рішуче не схвалюють.

Водночас підтримка Зеленського дещо знизилася порівняно з квітнем, коли про рішуче схвалення заявили 74% опитаних та 20% відповіли, що скоріше схвалюють.  

За опитуванням, в останні місяці зросла підтримка членства в НАТО. 72% українців підтримали б вступ до альянсу, якби референдум проводився зараз. Це стрибок на 13 процентних пунктів, порівняно з опитуванням, проведеним у квітні.

Опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналітичних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI) 27-28 червня на всій території України, окрім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей за допомогою комп’ютерних телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів.

Загалом було опитано 2004 українців віком від 18 років. У вибірку не включено українців, які зараз не перебувають в Україні. Похибка вибірки не перевищує 2%. Дослідження фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Новини