Борис Джонсон у Києві оголосив про новий пакет підтримки на 54 млн фунтів. Оновлено

Фото: Борис Джонсон, Твіттер

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на День Незалежності приїхав в Київ. Це вже його третя поїздка в Україну з початку війни.

Про свій візит він написав у Твіттері.

«Те, що відбувається в Україні, має значення для всіх нас.

Тому я сьогодні в Києві.

Тому Велика Британія продовжуватиме підтримувати наших українських друзів.

Я вірю, що Україна може виграти і виграє цю війну.»

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що радий вітати в День Незалежності великого друга України Бориса Джонсона.

«Борисе, дякую за безкомпромісну підтримку нашої країни з перших днів повномасштабної російської агресії, за стійке відстоювання інтересів України на міжнародній арені! Нашій державі пощастило мати такого друга!», – написав глава держави у Фейсбук.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час неоголошеного візиту до Києва оголосив про виділення Україні нового пакету військової допомоги в розмірі 54 мільйонів фунтів стерлінгів.

Новий пакет військової допомоги доповнює підготовку Великою Британією транспортних засобів для пошуку мін у водах біля свого узбережжя. Найближчими тижнями український персонал навчать їх використовувати у водах Великої Британії.

До військової допомоги входять безпілотні системи спостереження та протитанкові боєприпасами. Це, зокрема, 850 ручних мікродронів Black Hornet, які спеціально розроблені для використання в містах і селах і призначені для виявлення сил противника, що наближаються.

«Військовослужбовців можна навчити керувати безпілотними літальними апаратами, які менші за мобільний телефон, менш ніж за 20 хвилин. Кожен дрон передає відео в реальному часі та нерухомі зображення, щоб наземні сили могли безпечно захищати міські території», – пояснюють у британському уряді.

«Сьогоднішній пакет підтримки надасть хоробрим і стійким Збройним силам України ще один приріст у спроможності, дозволяючи їм продовжувати відштовхувати російські сили та боротися за свою свободу», – заявив Джонсон.

Як зазначають у британському уряді, Велика Британія виділила понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової та фінансової допомоги Україні з початку вторгнення в лютому 2022 року.

Новини