«Червоний Хрест» реєструє всіх бійців, які виходять із заводу «Азовсталь»

Фото: Фокус

Команда Міжнародного комітету Червоного Хреста заявляє, шо цього тижня зареєструвала сотні українських військовополонених із заводу «Азовсталь» у Маріуполі.

Про це повідомляє Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), інформує Українська правда.

У вівторок 17 травня МКЧХ на прохання сторін почав реєстрацію бійців, які залишають завод «Азовсталь», у тому числі поранених. Операція продовжилася в середу і ще тривала в четвер, тобто 18-19 травня.

МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їх утримання.

Процес реєстрації, якому сприяв МКЧХ, передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє комітету відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.

Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, комітет повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їх утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту цих відвідувань не повинні надмірно обмежувати.

Коли дозволяють обставини, кожна сторона конфлікту повинна зробити все можливе для пошуку та збору загиблих, додають в організації.

МКЧХ «підтримує конфіденційний діалог зі сторонами конфлікту щодо їхніх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом».

«Червоний Хрест» не повідомляє, скільки точно бійців з «Азовсталі» зареєстровано.

Раніше цього дня російські пропагандисти з «РИА Новости» заявили, що представники Києва та «Червоного хреста» відвідали полонених українських бійців та переконалися, що їх «утримують у нормальних умовах».

За твердженням Міноборони Росії, за попередню добу з «Азовсталі» вийшов ще 771 боєць полку «Азов», а загалом із 16 травня «в полон здалися» загалом 1730 бійців, у тому числі 80 поранених. 18 травня повідомлялося, що з заблокованого заводу вийшли 959 бійців.

Поплічник окупантів з ОРДО Денис Пушилін у четвер вранці заявляв, що більше половини українських військових, які перебували на «Азовсталі», вже «склали зброю».

Новини